Reklama

Reklama

Policja prosi władze Premier League o pilne spotkanie

W ostatni weekend trzech graczy Premier League zostało trafionych przedmiotami rzuconymi z trybun. Ofiarami agresji chuliganów stali się Antonio Ruediger z londyńskiej Chelsea oraz Lucas Digne i reprezentant Polski Matty Cash z Aston Villi Birmingham. Policja prosi władze ligi o pilne spotkanie.

Policyjne statystyki pokazują, że w pierwszej połowie trwającego sezonu liczba niebezpiecznych incydentów z udziałem kibiców zwiększyła się w Premier League aż o 36 proc. w porównaniu do analogicznego okresu z lata i jesieni 2019 roku. 

Tylko w ostatni weekend w wyniku ataku osób zasiadających na trybunach ucierpiało trzech piłkarzy. Przedmioty rzucone z widowni przez fanów Evertonu uderzyły dwóch graczy Aston Villi - Lucasa Digne i polskiego kadrowicza Matty'ego Casha. W podobny sposób potraktowany został Antonio Ruediger podczas meczu Chelsea - Tottenham

Na reakcję stróżów prawa nie trzeba było długo czekać. W czwartek szef departamentu ds. piłki nożnej, Mark Roberts, poprosił władze Premier League o pilne spotkanie. Przedmiotem debaty ma być wypracowanie rozwiązań prowadzących do zredukowania liczby niepożądanych zdarzeń na obiektach piłkarskich.      

Reklama

- Błędem byłoby powiedzieć, że jesteśmy tam, gdzie byliśmy kilka dekad temu, ale wizerunek Premier League z pewnością się pogarsza. Konieczne są skoordynowane działania, jeśli nie chcemy, aby dalej się pogarszał - oznajmił Roberts, cytowany przez brytyjskie media.  

W rundzie jesiennej obecnego sezonu, w wyniku incydentów zaistniałych na stadionach angielskiej elity, dokonano aż 802 aresztowań agresywnych kibiców.  

ZOBACZ TEŻ:

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy