Reklama

Reklama

Tabela gr. E "Polskiej" :
  • 1. Szwecja (4 pkt.)
  • 2. Słowacja (3 pkt.)
  • 3. Hiszpania (2 pkt.)
  • 4. Polska (1 pkt.)

Pobiją klubowy rekord transferowy i rekord ligi?

Chelsea skontaktowała się z klubami i agentami piłkarzy w sprawie Erlinga Haalanda z Borussii Dortmund i Achrafa Hakimiego z Interu Mediolan. Gdyby doszło do tych transakcji "The Blues" musieliby zapłacić ponad 200 milionów funtów!

Kupno norweskiego napastnika nie tylko byłoby rekordem transferowym Chelsea i zburzyłoby strukturę płacową w klubie, ale także byłoby największą transakcją w historii Premier League.

Pozostaje tylko pytanie, czy zwycięzca Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu będzie chciał pozyskać Haalanda już teraz, czy zaczeka do 2022 roku, kiedy wejdzie w życie klauzula, że może on odejść z BVB za około 70 mln funtów.

Na kupno Norwega stać niewiele klubów, ale jednym z nich jest Manchester City, który szuka napastnika. Podobno celem numer jeden Josepa Guardioli jest Harry Kane, ale nie można wykluczyć, że "Obywatele" postawią na Haalanda.

Reklama


Z kolei w przypadku Hakimiego rywalem "The Blues" jest m.in. Paris Saint-Germain. Angielski klub jest gotowy wyrównać ofertę Francuzów - 56,1 mln funtów - z tym, że Inter wycenia Marokańczyka na prawie 70 mln funtów, więc na razie rozbieżność jest dość spora.

"Na razie nie ma żadnych negocjacji w sprawie transferu Hakimiego do PSG. On czuje się dobrze w Interze. Czy jestem przekonany, że jego przyszłość jest w tym klubie? Trudno powiedzieć" - stwierdził Alejandro Camano, agent Hakimiego.

Pawo

Dowiedz się więcej na temat: Chelsea Londyn | erling haaland | Achraf Hakimi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje