• 6 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 7 .Everton (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (39 pkt.)

Po 125 latach ustalono strzelca pierwszego gola w Anglii

Po 125 latach od powstania w Anglii najstarszej na świecie ligi piłkarskiej ustalono właściwego strzelca pierwszej bramki w tych rozgrywkach. Jest nim Kenyon Davenport z Bolton Wanderers, a nie jak dotychczas sądzono Gershom Cox z Aston Villa.

Rozgrywki ligi angielskiej, z udziałem 12 zespołów, zainaugurowano 8 września 1888 roku. Tego dnia rozegrano pięć meczów. Davenport zdobył gola o godz. 15.47, w drugiej minucie przegranego przez jego zespół 3-6 spotkania z Derby County na stadionie Pikes Lane.

Dotychczas za strzelca pierwszej bramki w tych rozgrywkach uznawano obrońcę Aston Villa Coxa. Zaliczył on samobójcze trafienie w 31. minucie starcia z Wolverhampton Wanderers (1-1), które, jak do tej pory sądzono, rozpoczęło się o godz. 15.

Ostatnio jednak, badając archiwa gazet, Robert Boyling odkrył, że mecz ten rozpoczął się pół godziny później niż planowano. Wynika z tego, że to Davenport zdobył gola wcześniej - o godz. 15.47, podczas gdy Cox o 16.01.