• 6 .West Ham United FC (45 pkt.)
  • 7 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (42 pkt.)

Pierwszy gol Fabregasa w Chelsea, wspaniały występ Costy

Chelsea Londyn pokonała w meczu towarzyskim Vitesse Arnhem 3-1. Pierwszą bramkę w barwach "The Blues" zdobył Cesc Fabregas, udział przy wszystkich trzech trafieniach miał Diego Costa.

Już w trzeciej minucie Costa znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. Nie próbował sam kończyć akcji, tylko podał do niepilnowanego Mohameda Salaha, który spokojnie skierował piłkę do pustej bramki.

Jeszcze w pierwszej połowie Costa znowu urwał się obrońcom rywali, ale ci powstrzymali do faulem tuż przed polem karnym. Rzut wolny wykorzystał Cesc Fabregas, który uderzył precyzyjnie ponad murem rywali.

W 74. minucie miała miejsce kopia pierwszego gola dla Chelsea. W doskonałej sytuacji Costa podał do lepiej ustawionego Nemanji Maticia i Serb podwyższył na 3-0.

Honorową bramkę dla Vitesse zdobył pod koniec spotkania Djurdjević.

Swojego nowego napastnika chwalił Jose Mourinho:

- To bardzo inteligentny zawodnik, który gra zespołowo. Miał dwie wyśmienite okazje do strzelenia goli, ale zamiast ryzyka wybrał grę dla drużyny. Czujemy, że jest z nami szczęśliwy i my jesteśmy zadowoleni, że jest z nami - komplementował Costę Mourinho.

Wyczyny hiszpańskiego napastnika z ławki rezerwowych obserwował Didier Drogda, który powrócił na Stamford Bridge. Na murawie nie pojawił się też nowy bramkarz Chelsea - Thibaut Courtois.

Dowiedz się więcej na temat: Chelsea Londyn | Diego Costa | Cesc Fabregas