• 6 .Wolverhampton Wanderers FC (20 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (19 pkt.)
  • 8 .Manchester United (18 pkt.)

Petr Czech ósmy raz najlepszym piłkarzem Czech

Bramkarz Chelsea Londyn i reprezentacji Petr Czech po raz ósmy, w tym czwarty z rzędu, został uznany najlepszym piłkarzem Czech. W 17. edycji plebiscytu Złota Piłka zdobył rekordową liczbę punktów - 1833. W głosowaniu wzięło udział 69 dziennikarzy sportowych.

Bramkarz, którzy 20 maja obchodził 31. urodziny, jest najbardziej utytułowanym piłkarzem plebiscytu - wyprzedza Pavla Nedveda, sześciokrotnego zwycięzcę.

Za Czechem uplasowali się w tegorocznej edycji król strzelców ligi czeskiej David Lafata (Sparta Praga) i Vladimir Darida z mistrzowskiej drużyny Victoria Pilzno. Głosy oddano na 59 zawodników.

Chelsea wygrała w tym sezonie Ligę Europejską (w finale pokonała 2-1 Benficę Lizbona), a w rozgrywkach Premier League zajęła trzecie miejsce gwarantujące udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2013/14.