Reklama

Reklama

Petr Czech dostanie 4 mln funtów odprawy od właściciela Chelsea

Cztery miliony funtów za godne reprezentowanie klubu przekaże Petrowi Czechowi na odchodne z Chelsea Londyn właściciel "The Blues" Roman Abramowicz. Czeski bramkarz po 11 latach odejdzie z klubu, a wiele wskazuje, że zostanie piłkarzem Arsenalu.

33-letni Cech przegrał w tym sezonie walkę o miejsce w bramce Chelsea z 22-letnim Belgiem Thibautem Courtoisem, który we wrześniu podpisał pięcioletni kontrakt.

Cech występował w Chelsea od 2004 roku. Z londyńskim klubem zdobył czterokrotnie mistrzostwo Anglii (2005, 2006, 2010 i 2015) triumfował w Lidze Mistrzów (2012) i Lidze Europejskiej (2013).

W maju 2014 r. przeszedł operację barku po tym, jak nabawił się urazu w półfinale Ligi Mistrzów z Atletico Madryt. Po tym trudno mu było przez długie miesiące powrócić do najwyższej formy.

Reklama

114-krotny reprezentant Czech karierę piłkarską rozpoczynał jako... pomocnik w Viktorii Pilzno. Jako 10-latek złamał nogę i musiał zamienić grę w polu na bramkę.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy