Reklama

Reklama

Pep Guardiola ze znakomitym bilansem i rekordem kariery

Menadżer Manchesteru City, Pep Guardiola nie miał dobrej prasy przed rozpoczęciem pracy w nowym klubie. Krytycy Hiszpana uważali, że angaż na Etihad Stadium zweryfikuje jego umiejętności trenerskie. Tymczasem, Guardiola rozpoczął pracę, bijąc osobisty rekord i wygrywając pierwsze dziesięć meczów oficjalnych z rzędu.

Hiszpan, który na szerokie wody wypłynął w Barcelonie, zdążył wygrać pierwsze sześć meczów Premier League, a także trzy spotkania Ligi Mistrzów (dwa w eliminacjach, jeden w fazie grupowej) i jeden Pucharu Ligi Angielskiej.

Praca na Etihad Stadium to czwarte wyzwanie trenerskie Guardioli w karierze. Wcześniej pracował w Barcelonie B, Barcelonie oraz Bayernie Monachium i jeszcze nigdy nie udało mu się rozpocząć kadencji od 10 zwycięstw z rzędu.

Przed sezonem 2007/2008, Hiszpan rozpoczął pracę z rezerwami "Blaugrany". Po remisie na inaugurację zmagań, w dziewięciu kolejnych meczach odniósł sześć zwycięstw, dwa remisy i poniósł jedną porażkę.

Reklama

Niewiele lepiej było rok później, kiedy objął stery w pierwszej drużynie z Katalonii. Zaczął od imponującego 4-0 z Wisłą Kraków, ale następnie przegrał dwa mecze z rzędu, a jeden zremisował. Potem wygrał 11 meczów z rzędu.

Z Bayernem Monachium rozpoczął od porażki, po której wygrał cztery kolejne mecze, jeden zremisował, aby powrócić na zwycięską ścieżkę.

W środę, Manchester zagra z Celtikiem Glasgow w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Kolejnym rywalem "maszyny" Guardioli w Premier League będzie natomiast wicemistrz Anglii, Tottenham Hotspur.

Bilans początków kadencji Pepa Guardioli:

FC Barcelona B: 6-2-2

FC Barcelona: 7-1-2

Bayern Monachium: 8-1-1

Manchester City: 10-0-0

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL