Reklama

Reklama

  • 1 .Manchester City (74 pkt.)
  • 2 .Manchester United (63 pkt.)
  • 3 .Leicester City (56 pkt.)
  • 4 .West Ham United FC (55 pkt.)
  • 5 .Chelsea Londyn (54 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (52 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (49 pkt.)
  • 8 .Everton (48 pkt.)

​Pep Guardiola zapewnia, że Manchester City może pobić rekord transferowy. Chodzi o Haalanda?

Pep Guardiolala, menedżer ekipy Manchester City, na konferencji prasowej przekonywał dziennikarzy, że "The Citizens" będą w stanie w przyszłości pobić swój dotychczasowy rekord transferowy. Ma to związek ze spekulacjami, na temat ewentualnej zmiany barw klubowych przez Erlinga Haalanda.

Żaden inny klub na Starym Kontynencie nie wydał na transfery więcej środków w ostatniej dekadzie niż "Obywatele". Chociaż łączna suma wydanych pieniędzy robi wrażenie, to najdroższym piłkarzem pozyskanym przez angielski zespół, był Ruben Dias z Benfiki (64 miliony funtów).

Reklama

W jednej z ostatnich rozmów, hiszpański trener stwierdził, że pobicie rekordu transferowego w najbliższym czasie przez Man City jest niemożliwe. W kolejnym spotkaniu z przedstawicielami mediów Guardiola wytłumaczył, co dokładnie miał na myśli, "łagodząc" swoje stanowisko.

- Do tej pory klub decydował się nie wydawać sto milionów funtów na jednego piłkarza. To może się zmienić w niedalekiej przyszłości, jeśli stwierdzi się, że konieczne jest znaczne ulepszenie zespołu - powiedział Guardiola, ale nie chciał mówić konkretnie o Erlingu Haalandzie.

130 milionów funtów ceną wyjściową za Haalanda

Zgodził się jedynie pochwalić cechy i styl gry. - Jest jak na swój wiek wyjątkowy. Jego statystyki mówią same za siebie. Jest wszechstronny, może strzelić gola w każdej sytuacji, lewa nogą, prawą, z kontrataku, z główki. Ma tylko 20 lat, trudno wskazać kogoś podobnego. Ślepy zauważyłby, że to dobry snajper - mówił Hiszpan.

Według spekulacji medialnych Borussia Dortmund będzie gotowa odsprzedać swoją gwiazdę za minimum 130 milionów funtów. - Wydanie ogromnej kwoty na jednego zawodnika, nie daje żadnej przewagi. Piłka nożna to sport drużynowy, każdy musi się dołożyć. Sukcesów nie osiąga się dzięki jednemu graczowi, tylko dzięki kolektywowi - dodał Guardiola.

MR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama