Reklama

Reklama

Paul Scholes kończy sportową karierę

Jeden z najbardziej znanych piłkarzy Manchesteru United, Paul Scholes ogłosił w sobotę, że po zakończeniu sezonu zakończy definitywnie karierę.

"Zawieszam buty piłkarskie na kołek. Tym razem na dobre" - powiedział 38-letni zawodnik, który żegnał się z futbolem już w 2011 roku, by powrócić na boisko po półrocznej przerwie.

Trzy dni wcześniej karierę zakończenie kariery po tym sezonie zapowiedział charyzmatyczny trener "Czerwonych Diabłów" sir Alex Ferguson, który prowadził drużynę od 1986 roku.

Scholes jest wychowankiem Manchesterem United, w którego barwach wystąpił 716 razy, strzelając 155 bramek. Zadebiutował w Premier League 21 września 1994 roku w przegranym meczu z Ipswich Town (2-3), w którym zdobył jednak dwie bramki.

Reklama

Z Manchesterem United wywalczył m.in. 11 tytułów mistrza Anglii i dwa Puchary Europy.

W reprezentacji Anglii wystąpił 66-krotnie i strzelił 14 goli, w tym trzy Polsce w spotkaniu eliminacji mistrzostw Europy na Wembley w 1999 roku.

Po raz ostatni zagrał w Manchesterze United w styczniu, ale powinien pojawić się na boisku w niedzielę w pożegnalnym meczu Fergusona na Old Trafford przeciwko Swansea.

Reklama

Reklama

Reklama