Reklama

Reklama

Park Ji-Sung podpisał kontrakt z QPR

Były piłkarz reprezentacji Korei Południowej Park Ji-Sung odszedł z Manchesteru United i podpisał dwuletni kontrakt z Queens Park Rangers. Pomocnik przyznał, że nie potrafił się oprzeć propozycji trenera Marka Hughesa i prezesa klubu Tony'ego Fernandesa.

- Wiem, że QPR chce poprawić swoje wyniki i zamierzam pomóc klubowi w osiągnięciu wyższego poziomu. Miałem inne oferty, ale przy wyborze nowego pracodawcy pieniądze nie były najważniejsze - powiedział Ji-Sung.

Kwota transferu nie została ujawniona, ale według mediów londyński klub musiał zapłacić za zawodnika około 5 mln funtów. Dla trenera Hughesa, który w styczniu przejął zespół ma to być sygnał, że władze planują kolejne wzmocnienia.

- Dla naszego klubu to symboliczny transfer, który pokazuje, do czego będziemy dążyć. Ściągnięcie do zespołu zawodnika tej klasy to wielki wyczyn dla QPR. Ji-Sung jest piłkarzem o ogromnej energii i zaawansowanych umiejętnościach technicznych. Nie mogę się doczekać wspólnej pracy z nim - powiedział szkoleniowiec.

Reklama

Park Ji-Sung przez ostatnie siedem sezonów występował w Manchesterze United, do którego przeszedł z PSV Eindhoven w 2005 roku. Był pierwszym Azjatą, który uczestniczył w finale Ligi Mistrzów (2009). W barwach "Czerwonych Diabłów" zdobył cztery razy mistrzostwo Anglii. Ma na koncie sto meczów i 13 goli w reprezentacji Korei Południowej, w której występował w latach 2000-2011.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL