Reklama

Reklama

Ośmiu mężczyzn w areszcie. Obrażali na Twitterze piłkarza Tottenhamu

Brytyjska Policja Metropolitalna zatrzymała ośmiu mężczyzn i przesłuchała czterech kolejnych w związku z obrażaniem na podłożu rasistowskim jednego z graczy Tottenhamu. Chodzi konkretnie o obraźliwe wpisy, które aresztowani mieli zamieszczać na Twitterze.

O sprawie poinformowano na oficjalnej stronie Premier League. Policjanci zatrzymań dokonali na terenie Anglii oraz Walii, przy czym w przypadku czterech osób odstąpiono od zatrzymania, jedynie przesłuchując podejrzanych.

Obraźliwe wpisy miały pojawić się na Twitterze 11 kwietnia w związku z meczem Premier League rozgrywanym na stadionie Tottenhamu. Przeciwnikiem "Kogutów" był wówczas zespół Manchesteru United.

Dane zawodnika Tottenhamu niejawne

Policja nie ujawniła, o którego zawodnika ekipy z północnego Londynu dokładnie chodzi. "Nie ma bezpiecznej przystani dla tego typu nadużyć i jesteśmy zobowiązani do podjęcia zdecydowanych działań, aby je wykorzenić" - dodano jednak w oświadczeniu wydanym przez funkcjonariuszy.

Ujęcie podejrzanych osób było możliwe dzięki rywalom Tottenhamu. Manchester United przy użyciu specjalnego programu analizował bowiem wpisy online dotyczące spotkania. Gdy okazało się, że dochodzi do ataków słownych na tle rasistowskim, klub przekazał stosowny raport służbom.

Reklama

PaCze

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL