Reklama

Reklama

Oscar na celowniku Zenita Sankt Petersburg

Pomocnik Chelsea Londyn, Oscar znalazł się na celowniku Zenita Sankt Petersburg - donosi portal Sport.ru. Rosjanie twierdzą, że klub ze stadionu Pietrowskiego widzi w Brazylijczyku następcę Hulka, który kilka dni temu odszedł z zespołu.

Hulk był niekwestionowanym gwiazdorem Zenita od 2012 roku, kiedy trafił do Rosji z FC Porto. Po czterech lat stał się natomiast bohaterem rekordowego dla Chińczyków transferu - za prawie 56 milionów euro przeniósł się do Szanghaj SIPG.

Włodarze Zenita szukają więc nowej siły marketingowej i sportowej. Wybór działaczy padł na rodaka Hulka - Oscara z Chelsea Londyn, którego nie zadowala pozycja w klubie ze Stamford Bridge.

Dziennik "Sport Express" twierdzi jednak, że Brazylijczyk nie chce opuszczać Londynu, a już na pewno nie chce przeprowadzać się do Sankt Petersburga.

Reklama

Alternatywą dla Oscara ma być Luiz Adriano z Milanu. Napastnik zna uroki występów w tej części Europy, bo w przeszłości występował w ukraińskim Szachtarze Donieck. Działacze klubu z Sankt Petersburga priorytetowo traktują jednak sprowadzenie pomocnika Chelsea Londyn. Po nieudanym sezonie (trzecie miejsce) w rosyjskiej Premier Lidze w klubie może dojść do rewolucji pod okiem nowego szkoleniowca - Mircei Lucescu.

24-letni Oscar rozegrał 27 meczów w poprzednim sezonie Premier League, w którym zdobył trzy gole i zanotował trzy asysty. Pomocnik ma na koncie 44 występy w reprezentacji Brazylii, dla której zdobył 12 bramek.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy