• 6 .Brighton & Hove Albion FC (9 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (9 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (8 pkt.)

Orlando Sa strzelił trzy gole dla Reading w meczu z Ipswich Town

​Były napastnik Legii Warszawa Orlando Sa strzelił trzy bramki dla Reading w meczu angielskiej Championship z Ipswich Town. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Reading 5-1.

Championship. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Od początku meczu w Reading kibice na Madejski Stadium byli świadkami wymiany ciosów. Już w 7. minucie gospodarzy wyprowadził na prowadzenie Orlando Sa.

Portugalczyk trafił do klubu Championship (drugi poziom rozgrywek ligowych w Anglii) z Legii Warszawa w letnim oknie transferowym za 1,5 mln euro.

Raptem cztery minuty po straconej bramce, Ipswich doprowadziło do wyrównania, a strzelcem bramki był Freddie Sears.

Minęły kolejne trzy minuty i... było już 2-1 dla Reading. Ponownie bramkę strzelił doskonale usposobiony tego wieczora Orlando Sa.

Kilka minut po przerwie padła trzecia bramka dla gospodarzy - tym razem trafił Nick Blackman.

W 63. minucie hat-tricka skompletował Sa, a tuż przed końcem meczu załamanych gości dobił jeszcze Oliver Norwood, który pokonała Deana Gerkena cudownym strzałem z ponad 30 metrów.

Cały mecz na ławce rezerwowych Ipswich Town spędzili Polacy - Bartosz Białkowski i Piotr Malarczyk.