Reklama

Reklama

  • 1 .Manchester City (50 pkt.)
  • 2 .Chelsea Londyn (42 pkt.)
  • 3 .Liverpool FC (41 pkt.)
  • 4 .Arsenal Londyn (35 pkt.)
  • 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Nowy klubowy kolega Bednarka? 40-latek znów ma dostać angaż w Premier League

Southampton rozgląda się za zatrudnieniem kolejnego bramkarza i wszystko wygląda na to, że ma nim być Willy Caballero - informuje talksport.com. Doświadczony golkiper od początku lipca pozostawał bez zatrudnienia, kiedy to wygasł jego kontrakt z londyńską Chelsea.

Southampton przeszedł przez dotychczasowe spotkania sezonu 2021/2022 w Premier League w dość przeciętny sposób. Po 15 spotkaniach "Święci" mają 16 punktów i i tylko sześć "oczek" dzieli ich od strefy spadkowej. Teraz mają przed sobą jednak dodatkowe problemy.

Spośród trzech bramkarzy drużyny aż dwóch jest kontuzjowanych - ekipa z południa Anglii będzie musiała radzić sobie w najbliższym czasie zarówno bez swojej "jedynki", czyli Alexa McCarthy'ego, jak i Frasera Forstera. Nieobecność McCarthy'ego przy okazji wzbudza pewne kontrowersje.

Premier League. Ralph Hasenhuettl wściekły na Alexa McCarthy'ego. Bramkarz zataił uraz

32-latek w ostatnim spotkaniu Southamptonu z Brighton nabawił się kontuzji, nie poinformował jednak o swoich kłopotach sztabu szkoleniowego. Po ostatnim gwizdku menedżer Ralph Hasenhuettl nie szczędził mu krytyki, obarczając zawodnika winą za stratę dwóch punktów - Brighton dosłownie w ostatniej chwili, w ósmej minucie doliczonego czasu gry, wyrównało wynik na 1-1. McCarthy walczył już wówczas ze zdrowotnymi niedogodnościami.

Tak czy inaczej Hasenhuettl ma obecnie do dyspozycji tylko jednego bramkarza - najmniej doświadczonego, 23-letniego Harry'ego Lewisa. Potrzebuje więc przynajmniej jednego zastępstwa za niego - a to dosyć problematyczne, bo okno transferowe otwiera się dopiero w styczniu.

Reklama

Premier League. Willy Caballero rozwiązaniem kłopotów "Świętych"?

Zamiast jednak ściągać do składu młodzików, Southampton ma zamiar zaradzić tej sytuacji podpisując, jak informuje talksport.com, kontrakt z Willym Caballero. Argentyńczyk od lipca jest wolnym zawodnikiem, więc ograniczenia związane z otwarciem okna transferowego nie byłyby w tym przypadku zobowiązujące.

Willy Caballero ma bez wątpienia doświadczenie, które mocno się przyda "Świętym" - 40-letni zawodnik ostatnio był związany z londyńską Chelsea, wcześniej grał także m.in. dla Manchesteru City czy Malagi. Nie jest przy tym ważne, czy będzie pierwszym, czy drugim wyborem Hasenhuettla - jego obecność tak czy inaczej uratuje Southampton w dość trudnej sytuacji.

Zespół z St. Mary's Stadium, którego piłkarzem jest m.in. Polak Jan Bednarek, swój kolejny mecz rozegra 11 grudnia. Jego rywalem będzie Arsenal.

PaCze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama