Reklama

Reklama

Nowe porządki w Manchesterze United. Ten Hag wprowadza swoje przykazania

Nowy szkoleniowiec Manchesteru United Erik ten Hag chce wprowadzić w angielskim klubie swoją listę reguł, dzięki którym "Czerwone Diabły" mają odzyskać swoją tożsamość.

 Erik ten Hag rozpoczyna pracę w Manchesterze United i zamierza od samego początku wprowadzić nowe, jasne reguły dla całego zespołu. Holenderski szkoleniowiec chce zerwać z biernością na boisku  i pragnie, by "Czerwone Diabły" odzyskały prawdziwie ofensywny temperament.

Reklama

Manchester United. Jasne reguły Erika ten Haga

Jak piszą zagraniczne media, Ten Hag chciałby, aby jego Manchester nawiązywał do najlepszych wzorców z ery Alexa Fergusona, kiedy to ekipa United nie bała się atakować.

Ponoć Holender już przekazał zespołowi, że od teraz obowiązywać ma zasada: "Jedzenie, spanie, granie i powtarzamy!" Piłkarze mają się nie dekoncentrować, tylko skupić na realizacji celu.

Były szkoleniowiec Ajaxu wprowadził też inne jasne przykazania, którym zamierza hołdować. Wylicza je hiszpańska "Marca". Jednym z nich ma być zasada, że młodzi mają pełne prawo "wygryźć" gwiazdy i weteranów i dostaną szansę pokazania się. Holender chce też poprawy stanu fizycznego graczy "Czerwonych Diabłów".

Ale to nie koniec. Ten Hag miał - według tych doniesień - zapowiedzieć, że na treningach będzie ściągał z boiska graczy, którzy będą uparcie podawać do tyłu lub w poprzek. Nie zamierza tolerować pasywnej gry, chce - jeśli to tylko możliwe - niemal wyłącznie podań do przodu.

Czytaj także: Jak stworzyć Amsterdam w Manchesterze? 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL