Nottingham Forest Football Club - West Ham United Football Club 1-0 (1-0). Liga - 2. kolejka

W meczu 2. kolejki Premier League, który rozegrany został 14 sierpnia, jedenastka Nottinghamu Forest wygrała z West Ham United 1-0 (1-0). Mecz na The City Ground w West Bridgford obejrzało 29 281 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Łukasza Fabiańskiego występującego w West Ham United.

W  meczu 2. kolejki  Premier League, który rozegrany został 14 sierpnia, jedenastka Nottinghamu Forest wygrała  z West Ham United  1-0 (1-0). Mecz na The City Ground w West Bridgford obejrzało 29 281 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Łukasza Fabiańskiego występującego w West Ham United.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Nottinghamu Forest wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartką został ukarany Declan Rice, zawodnik West Ham United.

Tuż przed końcem pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił Taiwo Awoniyi dla jedenastki Nottinghamu Forest. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Nottinghamu Forest.

W 63. minucie kartkę dostał Scott McKenna z Nottinghamu Forest. W 65. minucie Declan Rice z jedenastki West Ham United wykazał się doskonałą techniką broniąc karnego.

W 68. minucie Pablo Fornals został zastąpiony przez Manuela Lanziniego. W tej samej minucie w zespole West Ham United doszło do zmiany. Gianluca Scamacca wszedł za Michaila Antonia. Chwilę później trener Nottinghamu Forest postanowił wzmocnić linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Taiwa Awoniyiego. Na boisko wszedł Sam Surridge, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Od 75. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Nottinghamu Forest. W 78. minucie Moussa Niakhate został zmieniony przez Steve'a Cooka, a za Orela Mangalę wszedł na boisko Cafu, co miało wzmocnić drużynę Nottinghamu Forest. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jarroda Bowena na Maxwela Corneta. W drugiej połowie nie padły bramki.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom Nottinghamu Forest, a zawodnikom West Ham United pokazał jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.