• 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Norwich City - Wolverhampton 0-0. Liga angielska - 13. kolejka Premier League

27 listopada na Carrow Road odbyło się starcie 13. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Norwich City i Wolverhampton. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 26 911 widzów.

13. kolejka Anglia - Premier League
2021-11-27 16:00 | Stadion: Carrow Road | Widzów: 26911 | Arbiter: Simon Hooper
Norwich City
Wolverhampton Wanderers FC
0
0

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Norwich City (”Kanarki”) znajduje się na dole tabeli zajmując 19. pozycję, za to jedenastka Wolverhampton (”Wilki”) zajmując szóste miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół ”Wilków” wygrał aż 10 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko trzy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 26. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Billy'ego Gilmoura z Norwich City, a w 31. minucie Rúbena Nevesa z drużyny przeciwnej.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy w jedenastce ”Kanarków” doszło do zmiany. Lukas Rupp wszedł za Mathiasa Antonsena. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 50. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Bena Gibsona z ”Kanarków”, a w 53. minucie Nélsona Semeda z drużyny przeciwnej. W 68. minucie Trincao został zmieniony przez Adamę Traorégo.

W tej samej minucie trener ”Kanarków” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Joshuę Sargenta. Na boisko wszedł Christos Tzolis, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na murawie, jak to często zdarzało się Wolverhampton w tym sezonie, pojawił się Leander Dendoncker, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 76. minucie Nélsona Semeda. W 82. minucie Milot Rashica został zmieniony przez Kierana Dowella, co miało wzmocnić zespół Norwich City. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hwang Hee-Chana na Ki-Janę Hoevera.

Romain Saïss
50′ Ben Gibson
Conor Coady
Brandon Williams
Rúben Diogo da Silva Neves31′
26′ Billy Gilmour
Nelson Semedo53′ 76′
68′ Joshua Thomas Sargent
Rayan Aït Nouri
Kenny McLean
Joao Moutinho
82′ Milot Rashica
Francisco António Machado Mota Castro Trincao68′
35′ Mathias Antonsen Normann
Ki-Jana Delano Hoever90′
82′ Kieran Dowell
Fernando Marçal de Oliveira
Pierre Lees Melou
Luke James Cundle
35′ Lukas Rupp
Fábio Daniel Soares Silva
Adam Uche Idah
Adama Traoré Diarra68′
68′ Christos Tzolis

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej również jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.