Norwich City Football Club - Tottenham Hotspur Football Club 0-5 (0-2). Liga - 38. kolejka

22 maja na Carrow Road odbyło się starcie 38. kolejki Premier League pomiędzy drużynami Norwich City i Tottenhamu Hotspur. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Tottenhamu Hotspur 5-0. Spotkanie obejrzało 27 022 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Przemysława Płachetę występującego w Norwich City.

22 maja  na Carrow Road odbyło się starcie  38. kolejki  Premier League pomiędzy drużynami Norwich City  i Tottenhamu Hotspur. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Tottenhamu Hotspur 5-0. Spotkanie obejrzało 27 022 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Przemysława Płachetę występującego w Norwich City.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Tottenhamu Hotspur wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 15. minucie kartkę dostał Sam Byram z Norwich City.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Tottenhamu Hotspur w 16. minucie spotkania, gdy Dejan Kulusevski zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Rodrigo Bentancur.

Po pół godzinie gry sędzia pokazał kartkę Mathiasowi Normannowi, piłkarzowi Norwich City.

Drużyna Norwich City ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Tottenhamu Hotspur, zdobywając kolejną bramkę. W 32. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Harry Kane.

W 36. minucie Sam Byram został zastąpiony przez Christopha Zimmermanna. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie Norwich City doszło do zmiany. Tony Springett wszedł za Kierana Dowella.

W 64. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Dejan Kulusevski z Tottenhamu Hotspur. W 68. minucie w jedenastce Tottenhamu Hotspur doszło do zmiany. Lucas Moura wszedł za Dejana Kulusevskiego.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Son Heung-Min. Asystę zanotował Lucas Moura.

W 73. minucie boisko opuścili piłkarze Tottenhamu Hotspur: Steven Bergwijn, Harry Winks, a na ich miejsce weszli Emerson, Rodrigo Bentancur. W tej samej minucie trener Norwich City postanowił wzmocnić linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Pierre'a Lees-Melou. Na boisko wszedł Lukas Rupp, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 74. minucie kartkę obejrzał Tony Springett z zespołu Norwich City.

Son Heung-Min wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tottenhamu Hotspur, zdobywając kolejną bramkę w 75. minucie meczu. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Son Heung-Min, zawodnik Tottenhamu Hotspur.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-5.

Wyjątkowa nieporadność napastników Norwich City była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Piłkarze Norwich City otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.