Reklama

Reklama

  • 1 .Chelsea Londyn (19 pkt.)
  • 2 .Liverpool FC (18 pkt.)
  • 3 .Manchester City (17 pkt.)
  • 4 .Brighton & Hove Albion FC (15 pkt.)
  • 5 .Tottenham Hotspur Londyn (15 pkt.)
  • 6 .Manchester United (14 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Nie żyje Roger Hunt. Był piłkarskim mistrzem świata

W wieku 83 lat zmarł Roger Hunt - wielka postać w historii FC Liverpool oraz reprezentant Anglii, mistrz świata z roku 1966. O odejściu wyśmienitego niegdyś napastnika "The Reds" poinformowali w oficjalnym serwisie klubu. Hołd Huntowi złożył m.in. Juergen Klopp.

"FC Liverpool opłakuje odejście swojego legendarnego byłego gracza Rogera Hunta" - napisano w oświadczeniu na stronie LFC. Jak podkreślono, wszystkie osoby związane zespołem "są teraz myślami z rodziną i przyjaciółmi" byłego piłkarza w tym trudnym okresie.

Roger Hunt był związany z Liverpoolem w latach 1958-1969. W 492 meczach dla "The Reds" strzelił łącznie 285 goli, co daje mu tytuł drugiego najbardziej bramkostrzelnego gracza w historii tego zespołu - wyprzedza go jedynie Ian Rush.

Juergen Klopp składa hołd Rogerowi Huntowi

Specjalny hołd klubowej legendzie złożył także obecny szkoleniowiec drużyny, Juergen Klopp. "Podobno The Kop [trybuna, na której zasiadają najbardziej zagorzali kibice LFC - dop. red.]  ochrzciło go mianem 'Sir Roger' za wszystkie jego osiągnięcia. To był napastnik, który nigdy nie ustawał w swej pracy, aby pomagać kolegom z drużyny. Uważam, że dobrze by pasował do naszego obecnego zespołu" - stwierdził Klopp.

"Będziemy to wspominać, będziemy czcić pamięć sir Rogera i składać mu hołd w nadchodzących dniach" - dodał Niemiec. Swoje oświadczenie zakończył tradycyjnym klubowym hasłem "You'll Never Walk Alone".

Reklama

Roger Hunt to także ważna postać w dziejach angielskiej kadry

Roger Hunt to również postać ważna dla historii reprezentacji Anglii. Napastnik był częścią kadry, która w 1966 roku sięgnęła na własnym terenie po pierwsze - i jak dotychczas jedyne w dziejach kraju - mistrzostwo świata. Na tym pamiętnym mundialu Hunt zagrał we wszystkich meczach ekipy "Trzech Lwów" i zdobył trzy gole. Karierę piłkarską zakończył w 1972 roku jako gracz Bolton Wanderers.

Nie podano dokładnej przyczyny zgonu byłego piłkarza.

PaCze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje