Newport County - Tottenham 1-1. Sensacyjny remis "Kogutów"

Występujące w czwartej klasie rozgrywkowej Newport County sensacyjnie zremisowało 1-1 (1-0) z Tottenhamem w meczu 4. rundy Pucharu Anglii. Goście remis i związaną z tym szansę walki o awans w powtórzonym spotkaniu uratowali dopiero w 82. minucie, a dokonał tego oczywiście niezawodny Harry Kane.

Puchar Anglii - sprawdź terminarz oraz wyniki!

Po niespodziewanym wyeliminowaniu w trzeciej rundzie Leeds United piłkarze Newport County w kolejnej fazie Pucharu Anglii stanęli jeszcze przed trudniejszym zadaniem. Na Rodney Parade przyjechał bowiem Tottenham, w którym pomimo rotacji w składzie zastosowanej przez menedżera Mauricio Pochettino od pierwszej minuty obrońców gospodarzy straszyli Hiszpan Fernando Llorente, a przede wszystkim najskuteczniejszy napastnik 2017 roku Harry Kane.

Występujący na co dzień w czwartej klasie rozgrywkowej w Anglii zespół powinien sensacyjnie prowadzić już po pięciu minutach. Po szybkim kontrataku rozegranym prawym skrzydłem w idealnej sytuacji znalazł się Frank Nouble, lecz wychowanek Chelsea z 13 metrów uderzył wysoko nad poprzeczką.

Ostrzeżenie z początku spotkania nie podziałało mobilizująco na gości i w 38. minucie zostali oni za to ukarani. Obrońcy Tottenhamu wybronili pierwsze dośrodkowanie z rzutu rożnego, lecz poprawka Robbiego Wilmotta trafiła na głowę nieobstawionego Padraiga Amonda, a ten uderzył poza zasięgiem rąk Michela Vorma.

Z każdą minutą drugiej połowy przewaga londyńczyków robiła się oczywiście coraz wyraźniejsza, lecz bardzo długo nie potrafili oni doprowadzić do wyrównania. Zawodził szczególnie Kane, który w sobotni wieczór miał wybitnie rozregulowany celownik.

Zdobywca 56 bramek w ubiegłym roku nie załamywał się jednak swoją nieskutecznością i w końcu jego niezłomny charakter, a także snajperski nos został wynagrodzony. W 82. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego przedłużył piętką Koreańczyk Son Heung-Min, a Kane wyskoczył zza pleców obrońców gospodarzy i z dwóch metrów wbił piłkę do siatki.

Chociaż gra w ostatnich dziesięciu minutach spotkania toczyła się praktycznie tylko i wyłącznie na połowie Newport, to gościom nie udało się po raz drugi zaskoczyć defensywy gospodarzy. Oznacza to, że w tej parze o awansie do 5. rundy Pucharu Anglii rozstrzygnie powtórzony mecz, a piłkarzy i kibiców Newport County czeka niezapomniana wycieczka na słynne Wembley.

Newport County - Tottenham 1-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Padraigm Amond (38.), 1-1 Harry Kane (82.).