• 6 .Manchester United (14 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Newcastle Utd - WBA 2-1 (1-0). Liga angielska - 12. kolejka Premier League

W pojedynku 12. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 12 grudnia, drużyna Newcastle Utd wygrała z WBA 2-1 (1-0). Mecz odbył się na St. James' Park w Newcastle upon Tynym.

D. Furlong 50'

Jedenastka WBA (”The Baggies”) przed meczem zajmowała 19. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 104 starcia zespół ”The Baggies” wygrał 39 razy i zanotował 37 porażek oraz 28 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Newcastle Utd (”Sroki”) otworzyli wynik. W pierwszej minucie Miguel Almirón dał prowadzenie swojej jedenastce. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Joelinton.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 35. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Jamalowi Lewisowi i Darnellowi Furlongowi. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Sroki”.

Drugą połowę jedenastka ”The Baggies” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Karlana Ahearne'a-Granta, Calluma Robinsona weszli Charlie Austin, Kieran Gibbs.

”The Baggies” otrząsnęły się z chwilowego letargu. Ruszyły do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Darnell Furlong. Asystę przy golu zaliczył Matt Phillips.

W 69. minucie kartkę obejrzał Oluwasemilogo Ibidapo z drużyny gości. Trener ”Srok” postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Jamala Lewisa i na pole gry wprowadził napastnika Dwighta Gayle'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespoły zdołały strzelić gola i wygrać spotkanie. W 80. minucie Emil Krafth zastąpił Jacoba Murphy'ego.

W tej samej minucie w drużynie WBA doszło do zmiany. Kamil Grosicki wszedł za Conora Gallaghera.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Srok” w 82. minucie spotkania, gdy Dwight Gayle zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jacob Murphy.

Na cztery minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Newcastle Utd doszło do zmiany. DeAndre Yedlin wszedł za Miguela Almiróna. W 88. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Branislava Ivanovicia z WBA, a w piątej minucie doliczonego czasu pojedynku Calluma Wilsona z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Sam Johnstone
80′ Emil Henry Kristoffer Krafth
Oluwasemilogo Adesewo Ibidapo Ajayi69′
Isaac Hayden
Dara Joseph O'Shea
Ciaran Clark
Branislav Ivanović88′
35′ 69′ Jamal Lewis
Darnell Furlong  50′ 35′
 1′ 86′ Miguel Ángel Almirón Rejala
Romaine Theodore Sawyers
90′ Callum Wilson
Callum Robinson46′
Joelinton Cassio Apolinário de Lira
Karlan Ahearne-Grant46′
Daniel Langley
David Button
86′ DeAndre Roselle Yedlin
Kieran Gibbs46′
Jeffrey Hendrick
Cedric Kipre
Matthew Ben Longstaff
Grady Diangana
80′ Jacob Murphy
Kamil Grosicki80′
Andy Carroll
Jake Livermore
69′  82′ Dwight Gayle
Charlie Austin46′

Zawodnicy Newcastle Utd dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.