Reklama

Reklama

  • 1 .Chelsea Londyn (33 pkt.)
  • 2 .Manchester City (32 pkt.)
  • 3 .Liverpool FC (31 pkt.)
  • 4 .West Ham United FC (24 pkt.)
  • 5 .Arsenal Londyn (23 pkt.)
  • 6 .Wolverhampton Wanderers FC (21 pkt.)
  • 7 .Brighton & Hove Albion FC (19 pkt.)
  • 8 .Leicester City (19 pkt.)

Newcastle United z "podciętymi skrzydłami"? Kluby Premier League przegłosowały zakaz

Newcastle United w ostatnim czasie zmieniło właściciela. Bajecznie bogate konsorcjum z Arabii Saudyjskiej może zaburzyć układ sił w Premier League, a pozostałe kluby, chcąc zapobiec przesadnej ekspansji "Srok", przegłosowały mocno kontrowersyjny przepis.

Newcastle trafiło w ręce Public Investment Fund, którego majątek wycenia się na około 320 miliardów funtów. To wielokrotnie więcej niż posiadają uznawani dotąd za prawdziwych krezusów właściciele Manchesteru City. Niemal nieograniczone możliwości finansowe, jakimi może wkrótce dysponować klub z Newcastle upon Tyne, budzą niepokój konkurencji.

Jak informuje "The Guardian", kluby Premier League w poniedziałek przegłosowały zablokowanie możliwości podpisywania umów sponsorskich z firmami, mającymi powiązania z właścicielami klubów. Ma to uniemożliwić szybkie wpompowanie wielkich pieniędzy do United przez jego nowych właścicieli.

Reklama

Sebastian Staszewski, Radosław Majewski i Sławomir Peszko o polskiej Ekstraklasie - Oglądaj teraz!

Newcastle United nie będzie mogło szybko się wzbogacić?

Stosunek głosów wynosił 18-1-1. Od głosu wstrzymali się włodarze "The Citizens", a przeciw było wyłącznie... Newcastle. Przepis będzie obowiązywać przez najbliższy miesiąc, a w tym czasie specjalna grupa robocza będzie pracować nad jego długoterminową wersją. Władze Newcastle uważają taką regulację za nielegalną.

Klub zajmuje aktualnie w tabeli Premier League przedostatnie, 19. miejsce, wyprzedzając jedynie Norwich. W dorobku ma tylko trzy punkty. Władze snują jednak plany błyskawicznych wzmocnień, mających podźwignąć drużynę już zimą. 

TCReklama

Reklama

Reklama

Reklama