• 5 .Liverpool FC (63 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (59 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (59 pkt.)
  • 8 .Everton (56 pkt.)

Newcastle United - West Ham United FC 3-2 (2-0). Liga angielska - 32. kolejka Premier League

W starciu 32. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 17 kwietnia, zespół Newcastle Utd zwyciężył z West Ham United 3-2 (2-0). Pojedynek odbył się na St. James' Park w Newcastle upon Tynym.

J. Lingard 80'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Newcastle Utd (”Sroki”) znajduje się na dole tabeli zajmując 17. miejsce, za to drużyna West Ham United (”Młoty”) zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 105 spotkań zespół Newcastle Utd wygrał 44 razy i zanotował 35 porażek oraz 26 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Craiga Dawsona z West Ham United, a w 16. minucie Jonja Shelveya z drużyny przeciwnej.

W 36. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Craig Dawson z West Ham United i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 12. minucie.

W 36. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik West Ham United Issa Diop.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Newcastle Utd w 41. minucie spotkania, gdy Joelinton strzelił drugiego gola.

W 64. minucie w drużynie Newcastle Utd doszło do zmiany. Callum Wilson wszedł za Allana Saint-Maximina.

”Młoty” w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 73. minucie na listę strzelców wpisał się Issa Diop. Asystę zaliczył Jarrod Bowen.

W 75. minucie Mark Noble zastąpił Mohameda Benrahmę. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Newcastle Utd doszło do zmiany. Joseph Willock wszedł za Seana Longstaffa. W tej samej minucie wyrównującego gola dla zawodników West Ham United strzelił z rzutu karnego Jesse Lingard. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Szybko po stracie bramki drużyna gospodarzy ponownie objęła prowadzenie. W 82. minucie wynik ustalił Joseph Willock. Przy zdobyciu bramki pomógł Matt Ritchie.

Chwilę później trener West Ham United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Manuel Lanzini, a murawę opuścił Jesse Lingard. W doliczonej piątej minucie meczu żółtą kartką został ukarany Jacob Murphy, zawodnik Newcastle Utd. W tej samej minucie w zespole ”Młotów” doszło do zmiany. Ryan Fredericks wszedł za Benjamina Johnsona.

A kibice Newcastle Utd nie mogli już doczekać się wprowadzenia Andy'ego Carrolla. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Joelinton. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-2.

Łukasz Fabiański
90′ Jacob Murphy
Mark Noble75′
80′ Sean Longstaff
Benjamin Johnson90′
Miguel Ángel Almirón Rejala
Tomáš Souček
16′ Jonjo Shelvey
Pablo Fornals Malla
64′ Allan Saint-Maximin
Jarrod Bowen
 41′ 90′ Joelinton Cassio Apolinário de Lira
Ryan Fredericks90′
80′  82′ Joseph Willock
Conor Coventry
90′ Andy Carroll
Manuel Lanzini87′
Dwight Gayle
Mohamed Saïd Benrahma75′
64′ Callum Wilson
Andrij Jarmołenko

Przewaga drużyny West Ham United w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.