• 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Newcastle United - Norwich City 1-1 (0-0). Liga angielska - 14. kolejka Premier League

30 listopada na St. James' Park w Newcastle upon Tynym odbył się pojedynek 14. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Newcastle Utd i Norwich City. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 50 757 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Przemysława Płachetę występującego w Norwich City (”Kanarki”).

14. kolejka Anglia - Premier League
2021-11-30 20:30 | Stadion: St. James' Park | Widzów: 50757 | Arbiter: Andy Madley
Newcastle United
Norwich City
1
1
C. Wilson 61'
T. Pukki 79'

Było to spotkanie drużyn broniących się przed spadkiem. Spotkał się 20. i 19. zespół Premier League.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 34 mecze drużyna Newcastle Utd (”Sroki”) wygrała 14 razy i zanotowała 10 porażek oraz 10 remisów.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Newcastle Utd. W dziewiątej minucie czerwoną kartkę obejrzał Ciaran Clark, tym samym drużyna gospodarzy musiała większość mecz grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik.

W 11. minucie Ryan Fraser został zastąpiony przez Federica Fernandeza. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Norwich City rozpoczął w zmienionym składzie, za Christosa Tzolisa wszedł Pierre Lees.

Nieoczekiwanie piłkarze Newcastle Utd nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu z rzutu karnego bramkę zdobył Callum Wilson.

Trener Norwich City wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Adama Idaha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Joshua Sargent. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 73. minucie Brandon Williams został zmieniony przez Dimitrisa Giannoulisa, co miało wzmocnić drużynę ”Kanarków”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Josepha Willocka na Isaaca Haydena oraz Allana Saint-Maximina na Miguela Almiróna.

Niedługo później Teemu Pukki wywołał eksplozję radości wśród kibiców Norwich City, strzelając gola w 79. minucie spotkania. Sytuację bramkową stworzył Dimitris Giannoulis.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Grant Hanley
9′ Ciaran Clark
Ben Gibson
Jamal Lewis
Brandon Williams73′
11′ Ryan Fraser
Billy Gilmour
Jonjo Shelvey
Joshua Thomas Sargent67′
77′ Allan Saint-Maximin
Kenny McLean
73′ Joseph Willock
Christos Tzolis46′
 61′ (k.) Callum Wilson
Lukas Rupp
Joelinton Cassio Apolinário de Lira
Teemu Eino Antero Pukki  79′
Karl Darlow
Angus Gunn
11′ Federico Fernandez
Dimitris Giannoulis73′
Emil Henry Kristoffer Krafth
Ozan Muhammed Kabak
77′ Miguel Ángel Almirón Rejala
Andrew Abiola Omobamidele
73′ Isaac Hayden