• 6 .Wolverhampton Wanderers (52 pkt.)
  • 7 .Sheffield United (51 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (50 pkt.)

Newcastle United - Manchester City 0-2 w 1/4 finału Pucharu Anglii

Manchester City pokonał na wyjeździe 2-0 Newcastle United i awansował do półfinału Pucharu Anglii. Bramki dla drużyny "Obywateli" zdobywali Kevin De Bruyne oraz Raheem Sterling.

Puchar Anglii: zobacz terminarz i szczegóły

Manchester City uzupełnił grono półfinalistów Pucharu Anglii. Wcześniej awans do tej fazy zapewniły sobie Arsenal, Chelsea oraz Manchester United.

Wynik meczu w 37. minucie otworzył Kevin De Bruyne. Wcześniej jeden z defensorów "Srok" pchnął w polu karnym napastnika gości i sędzia był zmuszony wskazać na jedenasty metr. De Bruyne z zimną krwią wykorzystał rzut karny.

Po przerwie dobrą dyspozycję potwierdził Raheem Sterling, indywidualną akcją podwyższając prowadzenie. Angielski skrzydłowy zakończył ją pięknym, precyzyjnym strzałem zza pola karnego.

Newcastle nie miało wiele do powiedzenia, a o dominacji piłkarzy Pepa Guardioli najlepiej świadczy statystyka oddanych strzałów. "Obywatele" oddali łącznie 20 uderzeń, a rywale zaledwie cztery, w tym tylko jedno w światło bramki.

Nicolas Otamendi
75′ Danny Rose
Kyle Walker71′
Fabian Schaer
Kevin De Bruyne  37′ (k.) 71′
65′ Miguel Ángel Almirón Rejala
Ilkay Guendogan
79′ Isaac Hayden
David Silva64′
Sean Longstaff
Riyad Mahrez64′
74′ Allan Saint-Maximin
Gabriel Jesus
61′ 64′ Andy Carroll
Raheem Sterling  68′
Martin Dúbravka
. Ederson
Emil Krafth
Joao Cancelo71′
74′ DeAndre Yedlin
Taylor Harwood-Bellis
75′ Valentino Lazaro
John Stones
79′ Matthew Longstaff
Ołeksandr Zinczenko
Jonjo Shelvey
Philip Foden64′
65′ 90′ Joelinton Cassio Apolinário de Lira