Newcastle United FC - Arsenal Londyn 2-0 (0-0). Liga - 37. kolejka

W pojedynku 37. kolejki Premier League, który rozegrany został 16 maja, zespół Newcastle' United wygrał z Arsenal FC 2-0 (0-0). Mecz na St. James’ Park obejrzało 52 274 widzów.

W  pojedynku 37. kolejki  Premier League, który rozegrany został 16 maja, zespół Newcastle' United wygrał  z Arsenal FC  2-0 (0-0). Mecz na St. James’ Park obejrzało 52 274 widzów.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 spotkań zespół Newcastle' United wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż 14 razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Benowi White'owi z Arsenal FC. Była to ósma minuta starcia.

W 39. minucie Takehiro Tomiyasu został zastąpiony przez Cedrica Soaresa. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 47. minucie kartkę otrzymał Eddie Nketiah z drużyny Arsenal FC. W pierwszych minutach drugiej połowy w jedenastce Newcastle' United doszło do zmiany. Jamaal Lascelles wszedł za Fabiana Schara.

Trener Arsenal FC postanowił zagrać agresywniej. W 53. minucie zmienił pomocnika Emile'a Rowego i na pole gry wprowadził napastnika Gabriela Martinellego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 56. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Arsenal FC Ben White. Między 62. a 76. minutą, boisko opuścili piłkarze Newcastle' United: Miguel Almiron, Allan Saint-Maximin, na ich miejsce weszli: Jacob Murphy, Ryan Fraser. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nuna Tavaresa, Gabriela Magalhaesa zajęli: Alexandre Lacazette, Nicolas Pepe.

Jedenastka Arsenal FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Newcastle' United, strzelając kolejnego gola. W 85. minucie na listę strzelców wpisał się Bruno Guimaraes.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w zespole Newcastle' United doszło do zmiany. Dwight Gayle wszedł za Calluma Wilsona. Dwie minuty później kartką został ukarany Granit Xhaka, zawodnik Arsenal FC. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Newcastle' United żadną kartką, natomiast zawodnikom Arsenal FC pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.