• 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Newcastle United - Chelsea Londyn 0-3 (0-0). Liga angielska - 10. kolejka Premier League

30 października na St. James' Park w Newcastle upon Tynym odbyło się spotkanie 10. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Newcastle Utd i Chelsea FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Chelsea FC 3-0. Na stadionie zasiadło 52 208 widzów.

10. kolejka Anglia - Premier League
2021-10-30 16:00 | Stadion: St. James' Park | Widzów: 52208 | Arbiter: Paul Tierney
Newcastle United
Chelsea Londyn
0
3
R. James 65',77'
Jorginho 81'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Newcastle Utd (”Sroki”) znajduje się na dole tabeli zajmując 19. pozycję, za to jedenastka Chelsea FC (”The Blues”) zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 138 starć zespół ”The Blues” wygrał 58 razy i zanotował 45 porażek oraz 35 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Newcastle Utd: Isaacowi Haydenowi w 17. i Mattowi Ritchiemu w 39. minucie.

Między 54. a 57. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 64. minucie w jedenastce Chelsea FC doszło do zmiany. Ruben Loftus-Cheek wszedł za N'Gola Kantégo.

W tej samej minucie za Hakima Ziyecha wszedł Ross Barkley.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Chelsea FC w 65. minucie spotkania, gdy Reece James zdobył pierwszą bramkę. Chwilę później trener Newcastle Utd postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Ryana Frasera. Na boisko wszedł Joseph Willock, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole ”Sroki” doszło do zmiany. Miguel Almirón wszedł za Isaaca Haydena.

Drużyna Newcastle Utd ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 77. minucie Reece James ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2.

Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Newcastle Utd doszło do zmiany. Jonjo Shelvey wszedł za Seana Longstaffa.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Blues” w 81. minucie spotkania, gdy Jorginho zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. W 88. minucie w zespole ”The Blues” doszło do zmiany. Saúl wszedł za Calluma Hudsona-Odoiego.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

Thiago Silva
39′ Matt Ritchie
Reece James  65′, 77′
55′ Jamaal Lascelles
N'Golo Kanté54′ 64′
81′ Sean Longstaff
Hakim Ziyech57′ 64′
66′ Ryan Fraser
Callum Hudson-Odoi88′
17′ 67′ Isaac Hayden
Marcos Alonso
67′ Miguel Ángel Almirón Rejala
Cesar Azpilicueta
Jacob Murphy
Malang Sarr
81′ Jonjo Shelvey
Ross Barkley64′
66′ Joseph Willock
Trevoh Chalobah
Joelinton Cassio Apolinário de Lira
Ruben Loftus-Cheek64′
Dwight Gayle
. Saul Niguez88′

Drużyna Chelsea FC była w posiadaniu piłki przez 79 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

”Sroki” dostały w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.