• 5 .Manchester City (9 pkt.)
  • 6 .Brighton & Hove Albion FC (9 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (9 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (8 pkt.)

Newcastle United - Arsenal Londyn 0-2 (0-1). Liga angielska - 34. kolejka Premier League

W spotkaniu 34. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 2 maja, drużyna Newcastle Utd przegrała z Arsenal FC 0-2 (0-1). Starcie odbyło się na St. James' Park w Newcastle upon Tynym.

P. Aubameyang 66'

Drużyna Newcastle Utd (”Sroki”) przed meczem zajmowała 16. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 161 meczów zespół Arsenal FC (”Kanonierzy”) wygrał 68 razy i zanotował 59 porażek oraz 34 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie bramkę zdobył Mohamed Elneny. Asystę zanotował Pierre-Emerick Aubameyang.

W 20. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Granita Xhakę z Arsenal FC, a w 31. minucie Miguela Almiróna z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Arsenal FC.

W 53. minucie David Luiz został zmieniony przez Caluma Chambersa. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Federicowi Fernandezowi z drużyny gospodarzy. Była to 62. minuta spotkania.

Dopiero w drugiej połowie Pierre-Emerick Aubameyang wywołał eksplozję radości wśród kibiców Arsenal FC, zdobywając kolejną bramkę w 66. minucie meczu. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Martinelli.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole ”Sroki” doszło do zmiany. Fabian Schaer wszedł za Federica Fernandeza. Chwilę później trener Newcastle Utd postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Joelinton, a murawę opuścił Miguel Almirón. Chwilę później trener ”Kanonierów” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Na boisko wszedł Nicolas Pépé, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 84. minucie Ciaran Clark został zmieniony przez Dwighta Gayle'a, co miało wzmocnić drużynę Newcastle Utd. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martina Odegaarda na Thomasa Parteya. W 90. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Fabian Schaer osłabiając tym samym zespół Newcastle Utd. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Héctor Bellerín
62′ 72′ Federico Fernandez
. David Luiz53′
Paul Dummett
Gabriel dos Santos Magalhães
Matt Ritchie
Granit Xhaka20′
84′ Ciaran Clark
Mohamed Naser Elsayed Elneny  6′
Sean Longstaff
. Willian
31′ 73′ Miguel Ángel Almirón Rejala
Calum Chambers53′
72′ 90′ Fabian Schaer
Edward Nketiah
73′ Joelinton Cassio Apolinário de Lira
Nicolas Pépé78′
84′ Dwight Gayle
Bukayo Saka

Drużyna ”Kanonierów” była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy Newcastle Utd otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.