• 6 .Wolverhampton Wanderers (43 pkt.)
  • 7 .Sheffield United (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Londyn (41 pkt.)

Newcastle United - Arsenal Londyn 0-1. Gol Aubameyanga

Newcastle United przegrał z Arsenalem Londyn 0-1 w meczu pierwszej kolejki Premier League. Pierre-Emerick Aubameyang strzelił 33. gola w 50. występie w angielskiej ekstraklasie.

Premier League - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Niewiele brakowało, a prowadzenie objęliby gospodarze. W 20. minucie Jonjo Shelvey potężnie huknął z linii pola karnego i rykoszet mógł zmylić bramkarza, Bernd Leno miał jednak szczęście, bo futbolówka odbiła się od słupka.

Świetną okazję w 31. minucie miał Aubameyang. Nie dał się złapać w pułapkę ofsajdową, dostał idealne podanie w pole karne od Henricha Mchitarjana, jednak dobrze ustawiony Martin Dúbravka sparował piłkę na rzut rożny.

Niemal identyczna akcja przyniosła "Kanonierom" gola w 58. minucie. Tym razem Gabończyk wykorzystał kapitalne podanie Ainsleya Maitlanda-Nilesa. Aubameyang przyjął piłkę i zdążył trącić ją do bramki obok interweniującego Słowaka.

Było to 33. trafienie Aubameyanga w 50. występie w Premier League. Tak dobrego wyniku nie miał żaden piłkarz Arsenalu, nawet Thierry Henry (30 goli w pierwszych 50 spotkaniach).

Już w najbliższą sobotę jedenastka "Kanonierów" będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Burnley FC. Tego samego dnia Norwich City będzie gościć zespół Newcastle Utd.

MZ

1. kolejka Anglia - Premier League
2019-08-11 15:00 | Stadion: St. James' Park | Widzów: 47635 | Arbiter: M. Atkinson
Mattéo Guendouzi Olié
18′ Miguel Ángel Almirón Rejala
Ainsley Maitland-Niles
Isaac Hayden
Henrich Mchitarjan37′ 84′
67′ Sean Longstaff
Joseph Willock64′
Matt Ritchie
Granit Xhaka81′
54′ Jonjo Shelvey
Lucas Torreira Di Pascua
54′ Jetro Willems
Alexandre Lacazette
67′ Allan Saint-Maximin