Reklama

Reklama

Nemanja Matić został piłkarzem Manchesteru United

Manchester United poinformował, że pozyskał Nemanję Maticia z Chelsea Londyn. Radości z pozyskania 28-letniego pomocnika nie kryje menedżer "Czerwonych Diabłów" Jose Mourinho.

Serbski pomocnik podpisał trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

"Nemanja jest piłkarzem Manchesteru United i piłkarzem Jose Mourinha. Ma wszystko, czego oczekujemy od piłkarza: lojalność, konsekwencję, ambicję i prezentuje grę zespołową" - wychwalał piłkarza portugalski menedżer Manchester United.

"Chciałbym podziękować mu za to, że chciał do nas dołączyć, bo bez tego nie było transferu. Jestem przekonany, że nasi piłkarze i kibice będą nim zachwyceni. Witamy nasz nowy numer 31" - powiedział Mourinho.

Reklama

O transferze Maticia do Man Utd mówiło się od dłuższego czasu. Brytyjskie media twierdzą, że piłkarz kosztował 40 mln funtów (45 mln euro).

Wielkim zwolennikiem transferu Maticia był Mourinho, który doskonale zna piłkarza ze wspólnej pracy w Chelsea, z którą w 2015 roku cieszyli się ze zdobycia mistrzostwa Anglii.

"Jestem zachwycony, że dołączyłem do Manchesteru United. Praca z Jose Mourinhem była dla mnie szansą, której nie mogłem odrzucić" - powiedział Matić.

"Jestem zadowolony z czasu, jaki spędziłem w Chelsea i chciałbym podziękować klubowi oraz kibicom za wsparcie. Nie mogę się doczekać spotkania z moimi nowymi klubowymi kolegami i treningów z drużyną" - dodał Serb, który zapewnił, że chce napisać kolejny wspaniały rozdział w historii wielkiego klubu.

To trzeci letni transfer Manchesteru United. Wcześniej klub pozyskał Victora Lindeloefa i Romelu Lukaku.

MZ

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy