Reklama

Reklama

Moyes o pozyskaniu Maty: Chcę jakości. To pierwszy z wielu transferów

Manchester United odniósł sukces na giełdzie transferowej pozyskując Juana Matę z Chelsea. David Moyes, menedżer "Czerwonych Diabłów", nie krył dumy i przekonywał, że to pierwszy z wielu transferów tego roku.

Moyes zebrał krytykę za porażkę na rynku w letnim okienku transferowym. Manchester United bez solidnych wzmocnień zaliczył fatalny start ligowego sezonu. Po 22. kolejkach zajmuje dopiero 7. miejsce w Premier League ze stratą 14 punktów do prowadzącego Arsenalu Londyn.

Dlatego pozyskanie tak klasowego piłkarza Juana Maty, który ma wystarczające umiejętności, aby wnieść nową jakość w grę ofensywną "Czerwonych Diabłów", ma ogromne znaczenie dla Moyesa i całej drużyny.

Krótko po potwierdzeniu transferu Hiszpana, powiedział: "To pierwszy z wielu transferów, jakie przeprowadzimy. Chcę jakości".

Reklama

Moyes przyznał jednak, że nie liczy na kolejne spektakularne transfery w styczniu (do końca okienka transferowego zostało niespełna pięć dni). "Wciąż pracuję nad wzmocnieniami i przyglądam się sytuacji" - przekonywał menedżer Man Utd.

"Chcę stworzyć ekscytującą drużynę. Mam taką wizję zespołu od początku mojej kariery menedżerskiej. Chcę wygrywać i dać kibicom wielkie emocje" - tłumaczył Moyes.

Kilka dni przed zamknięciem okienka transferowego brytyjskie media zastanawiają się nad kolejnymi wzmocnieniami mistrzów Anglii. Nie będzie nim Leighton Baines, który dostał podwyżkę i podpisał nowy czteroletni kontrakt z Evertonem.

Brytyjskie dzienniki twierdzą za to, że szefowie Manchesteru United rozpoczęli już rozmowy z przedstawicielem Wayne'a Rooneya nad nowym długoterminowym kontraktem. Rooney zostałby kapitanem drużyny i mógłby liczyć na zarobki przekraczające 300 tys. funtów tygodniowo, które postawiłyby go w jednym rzędzie z takimi gwiazdami, jak Cristiano Ronaldo i Lionel Messi.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy