Reklama

Reklama

  • 1 .Manchester City (65 pkt.)
  • 2 .Manchester United (51 pkt.)
  • 3 .Leicester City (50 pkt.)
  • 4 .Chelsea Londyn (47 pkt.)
  • 5 .Everton (46 pkt.)
  • 6 .West Ham United FC (45 pkt.)
  • 7 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (42 pkt.)

Mourinho potwierdza, że Juan Mata przechodzi do Manchesteru United

Wygląda na to, że Manchester United lada moment ogłosi transfer Juana Maty z Chelsea Londyn. Potwierdził to nawet menedżer "The Blues" Jose Mourinho, który zdaje się nie mieć pretensji do piłkarza, o to, że ten zamierza wzmocnić jednego z najgroźniejszych rywali.

W ostatnich tygodniach Mata nie grał wiele w zespole Mourinha, mówiło się nawet o konflikcie między trenerem a piłkarzem.

Reklama

Według najnowszych doniesień Chelsea zaakceptowała ofertę Manchesteru United, który jest skłonny zapłacić za hiszpańskiego pomocnika 37 mln funtów.

- Juan Mata jest znakomitym piłkarzem. Oferta, jaką otrzymaliśmy, jest odpowiednia dla jego umiejętności - stwierdził Mourinho, który dodał, że nie zgadza się z poglądem, iż nie należy sprzedawać piłkarzy głównym rywalom.

Portugalczyk powiedział, że po otrzymaniu oferty z Manchesteru, zapytał piłkarza, czy chce odejść, a on stwierdził, że tak.

- Pozwoliliśmy mu jechać na testy do Manchesteru. On zasługuje na szacunek i może grać tam, gdzie będzie chciał - stwierdził Mourinho.

Menedżer Arsenalu Londyn Arsene Wenger skomentował fakt transferu Maty, twierdząc, że Chelsea ma za dużo zawodników, więc pozbywa się jednego, by być w zgodzie z Finansowym Fair Play. FFP to reforma UEFA, polegająca na doprowadzeniu do stanu, by kluby piłkarskie nie wydawały więcej niż zarabiają.

Transfer Maty to niejedyna dobra informacja dla kibiców "Czerwonych Diabłów". Mówi się, że Wayne Rooney zamierza przedłużyć kontrakt z Manchesterem United o trzy lata. Z zespołu nie zamierza też odchodzić Shinji Kagawa - zapewnił jego agent.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje