Reklama

Reklama

Mourinho: Nieszczęśliwy Rooney to wina Moyesa

Trener Chelsea Londyn Jose Mourinho uważa, że Wayne Rooney jest nieszczęśliwy w Manchesterze United i winą za to obarcza Davida Moyesa.

Chelsea chce kupić Rooneya, ale dwie oferty "The Blues" zostały odrzucone przez Manchester United. Klub ze Stamford Bridge oczekuje na kontynuację negocjacji po poniedziałkowym starciu tych drużyn na Old Trafford.

Zainteresowanie Mourinho Rooneyem może spowodować złość kibiców "Czerwonych Diabłów". "Oni są przeciwko mnie?" - pytał Portugalczyk dziennikarzy. "To nie ja powiedziałem, że Rooney jest dla mnie drugim wyborem" - dodał Mourinho nawiązując do słów menedżera Manchesteru United, który stwierdził, że dla niego numerem jeden jest Robin van Persie.

"Staramy się pozyskać zawodnika, który usłyszał od swojego trenera, że jest drugą opcją. Nie chcemy kupić van Persiego" - zaznaczył Mourinho.

Trener Chelsea został zapytany, czy jego zdaniem Moyes przyczynił się do tego, że Rooney jest niezadowolony na Old Trafford. "Oczywiście" - odparł Mourinho. Były trener Realu Madryt przyznał jednak, że w tak mocnej drużynie trudno jest zadowolić wszystkich.

"Nie krytykuję tego, bo w każdej wielkiej drużynie trzeba dokonywać takich wyborów. Nie wszyscy mogą grać i nawet wspaniali piłkarze są czasami rezerwowymi. Chodzi o to, żeby zaakceptowali tę sytuację" - zaznaczył Mourinho.

Moyes mówił natomiast, że Rooney ma szansę, żeby zagrać przeciwko Chelsea w poniedziałek, choć w 1. kolejce Premier League w starciu ze Swansea City rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. "To znaczy, że mają fantastyczną drużynę. Grałem przeciwko nim z Realem. Skład mają niesamowity, więc naturalne jest, że niektórzy gracze muszą być drugą opcją" - podkreślił Mourinho.

Reklama

Wyniki, terminarz i tabela Premier League

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL