Reklama

Reklama

Mourinho miał być trenerem Anglii. Wpływ na decyzję miała żona

Jose Mourinho ujawnił, że w 2007 roku był bliski podjęcia pracy na stanowisku selekcjonera reprezentacji Anglii. Odwiodła go od tego jego żona.

Mourinho był jednym z głównych faworytów do zastąpienia Steve'a McClarena pod którego wodzą reprezentacja Anglii nie zakwalifikowała się do Euro 2008. Portugalczyk ujawnił, że to jego żona Matilde Faria miała duży wpływ na jego decyzję. Uświadomiła mu, że pomiędzy meczami reprezentacji będzie się nudził.

"Miała rację. Uwielbiam pracę dzień po dniu. Kocham mecze i towarzyszącą im presję. Kocham codzienne treningi, wyjazdy, mecze, rywalizację" - stwierdził Mourinho.

"Pamiętam wyraźnie moment, kiedy reprezentacja Anglii miała w Paryżu rozegrać mecz towarzyski z Francją. Myślałem o tym, kogo bym powołał, jak zagrał. Moja żona podeszła do mnie i powiedziała: Kiedy jest następny mecz? Dopiero za dwa miesiące. A co ty będziesz w tym czasie robił? Zapomnij, to nie dla ciebie. Może za 20 lat" - wspominał Portugalczyk.

Mourinho zamiast podjąć pracę z reprezentacją Anglii wybrał ofertę Interu Mediolan, z którym zdobył potrójną koronę. Potem przez trzy lata prowadził Real Madryt, a w 2013 roku wrócił do Chelsea Londyn.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama