Reklama

Reklama

  • 1 .Manchester City (50 pkt.)
  • 2 .Chelsea Londyn (42 pkt.)
  • 3 .Liverpool FC (41 pkt.)
  • 4 .Arsenal Londyn (35 pkt.)
  • 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Mourinho bardzo zadowolony z letnich transferów Chelsea

- Przekonanie Fabregasa było dla mnie łatwą sprawą - relacjonuje okoliczności transferu menedżer Chelsea Londyn Jose Mourinho. Portugalczyk twierdzi, że nie planuje kolejnych wzmocnień, bo jest zadowolony z obecnego składu zespołu.

"The Blues" solidnie się wzmocnili. Sam Cesc Fabregas, pozyskany z Barcelony, kosztował 38 mln euro. Mourinho twierdzi, że wcale nie musiał długo przekonywać go, aby wybrał właśnie Chelsea a nie Arsenal, którego piłkarzem był w latach 2003-2011.

- Rozmawiałem z nim 20 minut i myślę, że naprawdę chciał przenieść się do nas. Jak wiadomo, Arsenal miał opcję na jego pozyskanie, ale sądzę, że nie był specjalnie otwarty na ten transfer, więc przekonanie Fabregasa, aby przyszedł do nas, było dla mnie łatwą sprawą - powiedział Mourinho.

Reklama

Oprócz Fabregasa, Chelsea wzmocnili dwaj piłkarze Atletico Madryt - snajper Diego Costa (40 mln euro) i obrońca Filipe Luis (20 mln euro).

Mourinho jest bardzo zadowolony z transferów. - To była fantastyczna robota. Wiedzieliśmy, kogo chcemy pozyskać i klub zaatakował ich i ich kluby bardzo szybko. Mamy dokładnie tych, których chcieliśmy. Skład bardzo mi się podoba i już nie mogę doczekać się początku sezonu - przekonywał Mourinho.

Czy w takim razie Chelsea jest według niego głównym faworytem do zdobycia tytułu? - Właśnie dlatego tak bardzo podoba mi się Premier League, że w tym momencie nie można wytypować, kto zostanie mistrzem - powiedział menedżer "The Blues".

Przyznał jednak, że najwyżej stoją akcje jego zespołu, Liverpoolu, Arsenalu oraz obu wielkich klubów z Manchesteru.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje