Reklama

Reklama

Michał Żyro piłkarzem miesiąca Wolverhampton Wanderers

Lepszego początku zagranicznej przygody Michał Żyro nie mógł sobie wymarzyć. Został wybrany piłkarzem miesiąca Wolverhampton Wanderers.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Po dziesięciu latach, spędzonych w Legii Warszawa, w grudniu Żyro podpisał kontrakt z Wolverhampton Wanderers, grającym w lidze Championship, na zapleczu angielskiej Premier League.

W ostatnim czasie młodemu Polakowi w Legii się nie układało. Został nawet przesunięty do rezerw. Za granicą zaczął znakomicie.

23-letni pomocnik w dwóch pierwszych meczach w nowym klubie zdobył łącznie trzy bramki i z miejsca stał się ulubieńcem fanów.

Reklama

W głosowaniu na najlepszego piłkarza stycznia w drużynie Wolves zajął pierwsze miejsce z ponad 25 proc. głosów. O cztery proc. głosów mniej miał, drugi w kolejności, Jordan Graham.

Po znakomitym starcie w Anglii Żyro złapał kontuzję łydki i, póki co, nie dołożył kolejnych trafień, a zespół bez Polaka radzi sobie gorzej. Nie wygrał czterech kolejnych meczów i marzenia o awansie do Premier League znów się oddaliły.

Championship: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama