Reklama

Reklama

Marcin Wasilewski: Nie potrzebuję medalu, by czuć się jak mistrz

Wciąż nie wiadomo, czy Marcin Wasilewski z Leicester City otrzyma medal za mistrzostwo Anglii, ale wygląda na to, że Polak nie ma z tym problemu. "Nie potrzebuję medalu, by czuć się jak mistrz" - napisał na swoim Instagramie.

Premier League. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Leicester City sprawiło w tym sezonie największą sensację w europejskim futbolu. "Lisy" zdobyły mistrzostwo Anglii, w pokonanym polu zostawiając takie potęgi jak Manchester City, Arsenal Londyn czy Manchester United.

Piłkarzem Leicester jest Marcin Wasilewski, ale wciąż nie wiadomo, czy Polak otrzyma medal za zdobycie mistrzostwa kraju. 35-letni piłkarz rozegrał w tym sezonie tylko trzy ligowe mecze, a według przepisów medal otrzymują zawodnicy, którzy rozegrali przynajmniej pięć spotkań.

Reklama

Popularny "Wasyl" niespecjalnie się tym jednak przejmuje i na swoim Instagramie umieścił zdjęcie z trofeum za mistrzostwo Anglii z podpisem: "Nie potrzebuję medalu, by czuć się jak mistrz".

Według przepisów kluby dostają po 40 medali do rozdzielenia według własnego uznania z jednym zastrzeżeniem: piłkarze, którzy zagrali przynajmniej pięć spotkań w lidze muszą otrzymać medal. 

Wasilewski ma na koncie trzy mecze, więc nawet jeśli zagra w ostatnim spotkaniu nie spełni tego wymogu. Niewykluczone jednak, że działacze "Lisów" mimo wszystko postanowią przekazać mu jeden krążek z puli 40 medali, które otrzymają. 

Reklama

Reklama

Reklama