Reklama

Reklama

Mancini: Balotelli jak Messi i Ronaldo, ale...

​Roberto Mancini, menedżer Manchesteru City, uważa że Mario Balotelli może być wielkim piłkarzem jak Lionel Messi, czy Cristiano Ronaldo, pod warunkiem, iż zmieni swoje nastawienie do futbolu.

22-letni napastnik "The Citizens" sprawia sporo kłopotu swoim zachowaniem, narzekał na niego nawet sam Mancini, który go odkrył będąc jeszcze w Interze Mediolan. Ostatnio włoski szkoleniowiec przyznał przecież, że piłkarz nie znalazł się w kadrze City na spotkanie z Tottenhamem Hotspur z powodu słabej postawy na treningach.

Mancini narzeka na nieprzewidywalność reprezentanta Włoch, ale równocześnie twierdzi, że i poza boiskiem Balotelli jest "fantastycznym gościem", który posiada wszystko, by zostać jednym z najwspanialszych graczy.

Reklama

"Balotelli ma wszystko, by zostać jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Może być jak Cristiano Ronaldo, czy Lionel Messi, jeśli zrozumie, że aby takim zostać, powinno się ciężko pracować" - stwierdził menedżer Manchesteru City.

"Ma co prawda dopiero 22 lata, ale czas szybko mija. Dlatego musi zawsze być skoncentrowanym na swoim zawodzie, a nie na zupełnie nieistotnych rzeczach. W następnym tygodniu może strzelić np. dwa gole, ale może też zobaczyć czerwoną kartkę. Nie jest łatwo pracować z nim na co dzień, ponieważ jako trener odpowiadasz za 22 graczy. Mario poza boiskiem jest jednak fantastycznym facetem. Czasami tylko nie rozumie jak jego zawód jest ważny dla jego przyszłości, ale mam nadzieję, że stanie się to wkrótce" - dodał Mancini.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Premier League

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL