• 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace FC (0 pkt.)
  • 8 .Everton (0 pkt.)

Manchester United - West Ham United 1-1 w meczu 13. kolejki Premier League

Manchester United zremisował na Old Trafford z West Ham United 1-1 (1-1) w meczu 13. kolejki Premier League. W pierwszej połowie na trybuny został wyrzucony trener "Czerwonych Diabłów" Jose Mourinho.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla gości, którzy już w 2. minucie objęli prowadzenie. Dimitri Payet idealnie dośrodkował z rzutu wolnego, a celną "główką" popisał się Diafra Sakho. Napastnika West Ham United nie upilnował w tej sytuacji Zlatan Ibrahimović.

"Ibra" zrehabilitował się w 21. minucie, kiedy wykorzystał podanie Paula Pogby i doprowadził do remisu.

W pierwszej części spotkania na trybuny został wyrzucony trener Manchesteru United Jose Mourinho. Portugalczyka rozwścieczyła decyzja sędziego Jonathana Mossa, który w 27. minucie pokazał Pogbie żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego. Powtórki telewizyjne pokazały, że arbiter podjął słuszną decyzję. Zdenerwowany Mourinho kopnął butelkę z wodą. Incydent zauważył sędzia techniczny Anthony Taylor, który przekazał informację Mossowi. Arbiter główny usunął "The Special One" z ławki rezerwowych. To nie pierwszy problem dyscyplinarny Portugalczyka w tym sezonie. Miesiąc temu podczas meczu przeciwko Burnley na trybuny wyrzucił go sędzia Mark Clattenburg.

Druga część spotkania toczyła się pod dyktando gospodarzy. Okazje mieli Ibrahimović i Pogba, ale wynik nie ulegał zmianie. Po strzale rezerwowego Henricha Mchitarjana piłka wpadła do siatki West Hamu. Gol nie został jednak uznany, bo Ormianin był na spalonym.

W 86. minucie Ashley Fletcher mógł przechylić szalę zwycięstwa na korzyść "Młotów". Fantastycznie spisał się David de Gea, których uchronił swój zespół przed stratą gola.

Na szczycie tabeli w tej kolejce utrzymany został status quo. W sobotę trzy czołowe zespoły wygrały swoje mecze: Chelsea (31 pkt) pokonała w derbach Londynu Tottenham Hotspur 2-1 (pierwsza porażka gości w sezonie), Liverpool (30) wygrał u siebie z Sunderlandem 2-0, a Manchester City (30) pokonał na wyjeździe Burnley 2-1.

W niedzielę zwycięstwo odniósł także Arsenal (28), który poradził sobie w Londynie z drużyną Artura Boruca - AFC Bournemouth (3-1). Polskiego bramkarza zabrakło w kadrze z powodu kontuzji.

Drugi z bramkarzy biało-czerwonych Łukasz Fabiański puścił cztery gole w starciu przed własną publicznością z Crystal Palace, ale jego zespół i tak cieszył się ze zwycięstwa 5-4. "Łabędzie" awansowały na przedostatnią pozycję w tabeli i mają dwa punkty straty do bezpiecznej strefy.

Manchester United - West Ham United 1-1 (1-1)

Bramki: 0-1 Diafra Sakho (2), 1-1 Zlatan Ibrahimović (21)

Wyniki, terminarz i tabela Premier League

Dowiedz się więcej na temat: Manchester United | West Ham United | Jose Mourinho | Premier League