• 5 .Chelsea Londyn (43 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (40 pkt.)
  • 7 .Everton (40 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (36 pkt.)

Manchester United - Sheffield United FC 1-2 (0-1). Liga angielska - 20. kolejka Premier League

W starciu 20. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 27 stycznia, jedenastka Man United przegrała z Sheffield United 1-2 (0-1). Pojedynek odbył się na Old Trafford w Manchesterze.

O. Burke 74'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Sheffield United (”Szable”) plącze się na dole tabeli zajmując 20. pozycję, za to zespół Man United zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 83 mecze jedenastka Man United wygrała 40 razy i zanotowała 29 porażek oraz 14 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Man United próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sheffield United w 23. minucie spotkania, gdy Kean Bryan strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystował John Fleck.

W 40. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Johna Lundstrama z ”Szabl”, a w drugiej minucie doliczonego czasu Axela Tuanzebe'a z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Szabl”.

W 53. minucie Kean Bryan został zmieniony przez Jaydena Boglego.

Zawodnicy Man United w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 64. minucie Harry Maguire wyrównał wynik meczu. Asystę zaliczył Alex Telles.

Kibice Man United nie mogli już doczekać się wprowadzenia Edinsona Cavaniego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Mason Greenwood. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Sheffield United doszło do zmiany. Oliver Burke wszedł za Billya Sharpa.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Sheffield United przyniosły efekt bramkowy. W 74. minucie na listę strzelców wpisał się Oliver Burke. Bramka padła po podaniu Johna Lundstrama.

Po chwili trener Sheffield United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Rhian Brewster, a murawę opuścił David McGoldrick. W 82. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Luke Shaw, Donny van de Beek, a na ich miejsce weszli Alex Telles, Axel Tuanzebe. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Chris Basham
45′ 82′ Axel Tuanzebe
Ethan Ampadu
 64′ Harry Maguire
Phil Jagielka
82′ Alex Nicolao Telles
George Baldock
Paul Pogba
John Lundstram40′
66′ Mason Greenwood
Jayden Bogle53′
82′ Luke Shaw
Frederico Rodrigues Santos

82′ Donny van de Beek

66′ Edinson Cavani

Przewaga zespołu Man United w posiadaniu piłki była ogromna (75 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.