Reklama

Reklama

Manchester United przygotowuje rekordowy transfer

Manchester United przygotowuje rekordową ofertę transferową. Mistrzowie Anglii, którzy w tym sezonie spisują się poniżej oczekiwań, zamierzają pozyskać Juana Matę z Chelsea Londyn, za którego są skłonni zapłacić nawet 37 milionów funtów.

To byłby jeden z bardziej sensacyjnych ruchów w zimowym oknie transferowym, ale prawdopodobny, biorąc pod uwagę fakt, że hiszpański pomocnik ostatnio całe mecze "The Blues" spędza najwyżej na ławce rezerwowych.

Jak poinformował dzisiaj dziennik "Daily Telegraph" na razie rozmowy między obu klubami toczą się przez pośredników. Żródła gazety w klubie z Old Trafford twierdzą, że nie została złożona żadna oferta za Matę, ale szefowie United bardzo podziwiają tego piłkarza i rozważają jego transfer.

"Czerwone Diabły" mogą zaproponować aż 37 milionów funtów, by przekonać Chelsea do sprzedaży Hiszpana. To byłby transferowy rekord zespołu z Manchesteru. W tym momencie należy on do Dymitara Berbatowa, który w 2008 roku przeszedł z Tottenhamu Hotspur za 30,7 mln funtów.

Reklama

Jose Mourinho, menedżer "The Blues" stwierdził co prawda ostatnio, że nie chce, aby Mata odszedł, sam zawodnik również nigdy nie powiedział publicznie, że chce zmienić klub, ale jego sytuacja na Stamford Bridge nie jest komfortowa. Hiszpan nie gra od 1 stycznia, gdy będąc zmienianym w spotkaniu z Southampton FC, nie krył swojego niezadowolenia. Mourinho mówił potem, że tego nie widział, a zachowanie zawodnika mogło wynikać z faktu, że gdy schodził to wynik był remisowy, ale od tego czasu trzyma Hiszpana tylko na ławce rezerwowych. A przecież za pół roku odbędą się mistrzostwa świata w Brazylii, gdzie "La Furia Roja" będzie bronić tytułu.

Ważnym aspektem przy transferze Maty może być fakt, że cały czas pojawiają się pogłoski o zainteresowaniu Chelsea Wayne'em Rooneyem. Mourinho już w lecie złożył ofertę za reprezentanta Anglii, ale Manchester United nie zgodził się na transfer. Smaczku sprawie dodaje fakt, że Rooney jeszcze nie podpisał nowego kontraktu z "Czerwonymi Diabłami", a obecny wygasa w czerwcu 2015 roku.

Zobacz terminarz i tabelę Premier League

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL