Reklama

Reklama

Manchester United potroił swoją ofertę za Anthony'ego Martiala

Wadim Wasiliew, wiceprezes AS Monaco, przyznał, że Manchester United w przeciągu tygodnia potroił swoją ofertę za Anthony'ego Martiala, a piłkarz ostatecznie został sprzedany za prawie 58 milionów funtów.

19-letni napastnik, który w 49 meczach rozegranych dla Monaco strzelił 11 goli, już biorąc pod uwagę pierwotnie podaną kwotę - 36 milionów funtów - został najdroższym nastolatkiem na świecie.

Jednakże Wasiliew potwierdził słowa Arsene'a Wengera, że ta suma ostatecznie wzrosła do 57,6 mln funtów i powiedział, iż "nieprzebrane środki" angielskich klubów oznaczają, że nie da się uniknąć sprzedaży takich piłkarzy jak Martial.

"To prawda, że cena za Martiala wyniosła 57,6 mln, ale w tej kwocie są zawarte są także bonusy, które są jednak bardzo realistyczne" - stwierdził wiceprezes, cytowany przez "The Sun".

Reklama

"Początkowo Martial był nie na sprzedaż, absolutnie tego nie planowaliśmy. Od ubiegłego tygodnia Manchester United zaczął jednak składać oferty, które kilka razy odrzucaliśmy - 21,6 mln funtów, 28,8 mln funtów, 36, mln funtów, a nawet 50,4 mln funtów, razem z bonusami. W niedzielę piłkarz otrzymał taką propozycję, że nie mógł jej odrzucić. Poprosił więc nas, abyśmy znaleźli jakieś rozwiązanie i w poniedziałek Manchester United złożył ofertę, której nie mogliśmy odmówić" - tłumaczył Wasiliew.

"To była wyjątkowa okazja. Takie pieniądze płaci się za Luisa Suareza czy Neymara - najlepszych piłkarzy na świecie" - zakończył wiceprezes AS Monaco.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Premier League

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy