Reklama

Reklama

Manchester United. Miliony dla Molde FK za trenera Solskjaera

Manchester United zapłaci Molde FK za trenera Ole Gunnara Solskjaera, który po wypożyczeniu w grudniu podpisał teraz z angielskim klubem kontrakt na trzy lata, niespotykane w norweskim futbolu pieniądze. Według wyliczeń mediów będzie to osiem milionów funtów.

"Uzgodniliśmy pewną sumę pieniędzy zarówno w przypadku wypożyczenia Ole Gunnara do maja, jak również w sytuacji, gdy MU zdecyduje się na zatrudnienie go na dłużej" - potwierdził dyrektor Molde FK Oeystein Neerland w rozmowie z kanałem norweskiej telewizji TV2.

Odmówił jednak podania konkretnej sumy. "Ole Gunnar był de facto do wczoraj wciąż naszym trenerem z kontraktem na kolejne dwa lata. W grudniu został tylko wypożyczony na kilka miesięcy i miał do nas wrócić. Teraz, kiedy został szkoleniowcem MU, otrzymamy odpowiednią i uzgodnioną wcześniej kompensację finansową" - wyjaśnił.

Reklama

Według skandynawskich mediów, powołujących się na spekulacje i obliczenia brytyjskich, MU zapłaci Molde FK 7-8 milionów funtów, co odpowiada 70 procentom całego budżetu norweskiego klubu.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Premier League

Zbigniew Kuczyński

Reklama

Reklama

Reklama