Reklama

Reklama

  • 1 .Manchester City (50 pkt.)
  • 2 .Chelsea Londyn (42 pkt.)
  • 3 .Liverpool FC (41 pkt.)
  • 4 .Arsenal Londyn (35 pkt.)
  • 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Manchester United. Marcus Rashford może nie zagrać w finałach Euro 2020

Kontuzja Marcusa Rashforda okazuje się bardzo poważna. Napastnik Manchester United i reprezentacji Anglii doznał kompresyjnego złamania kręgosłupa w dwóch miejscach. Ostatnie doniesienia mówią o tym, że może nie zdążyć na finały Euro 2020, które rozpoczynają się 10 czerwca.

Rashford to najskuteczniejszy zawodnik MU w tym sezonie. W 22 meczach zdobył 14 bramek i zaliczył cztery asysty. Te statystyki w najbliższym czasie nie będą jednak śrubowane. 22-latek doznał kontuzji w minioną środę, podczas powtórzonego meczu w Pucharze Anglii przeciwko Wolverhampton Wanderers. Pojawił się na murawie w 64. minucie i musiał ją opuścić po kwadransie.

Pierwotnie prognozowano, że zawodnik do gry wróci w kwietniu. Tymczasem "Daily Mail" informuje, że leczenie potrwa dłużej. Zdiagnozowano bowiem podwójne złamanie kompresyjne kręgosłupa.

Reklama

W tej sytuacji trener Ole Gunnar Solskjaer musi się zastanowić nad sprowadzeniem dodatkowego napastnika. W styczniu nie pozyskał jeszcze nikogo. Wydawało się, że bliski angażu jest Bruno Fernandes ze Sportingu Lizbona, ale sęk w tym, że to nominalny pomocnik. Na Old Trafford potrzebą chwili jest rasowy egzekutor.

Premier League - wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

"Być może zdecydujemy się na krótkoterminowy transfer" - mówi Solskjaer na łamach "Daily Mail". "Jeśli znajdziemy odpowiedniego zawodnika, któremu będzie odpowiadał taki układ, to podpiszemy umowę" - dodał.

Momentalnie ruszyła lawina spekulacji. Jak można było się spodziewać, w żonglerce kandydatur znalazł się również Krzysztof Piątek, który najprawdopodobniej tej zimy pożegna się z Milanem. Tym samym liczba markowych klubów, do których reprezentant Polski nie jest jeszcze przymierzany, topnieje z tygodnia na tydzień...   

UKi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama