• 6 .West Ham United FC (45 pkt.)
  • 7 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (42 pkt.)

Manchester United - Liverpool FC 3-2 w IV rundzie Pucharu Anglii

Po znakomity spotkaniu Manchester United pokonał 3-2 Liverpool FC i awansował do 1/8 finału Pucharu Anglii. Decydującą bramkę z rzutu wolnego zdobył Bruno Fernandes, wprowadzony do gry z ławki rezerwowych. "Czerwone Diabły" mierzą w tym sezonie w dublet!

Mohamed Salah 18',58'

Faworytem tego spotkania była ekipa z Manchesteru, mimo że naprzeciw siebie stanęły dwie renomowane firmy. Nie mogło być jednak inaczej zważywszy na fakt, że "Czerwone Diabły" siedem ostatnich potyczek w Pucharze Anglii wygrały bez straty gola. W dodatku są aktualnym liderem Premier League, zachowując sześć punktów przewagi nad czwartym w tabeli Liverpoolem.

A jednak tym razem to "The Reds" otworzyli wynik spotkania. W 18. minucie Mohamed Salah stanął oko w oko z Deanem Hendersonem i przytomną podcinką dał gościom prowadzenie.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Wyrównanie padło po niespełna 10 minutach. Po znakomitym przerzucie Marcusa Rashforda w znakomitej sytuacji strzeleckiej znalazł się Mason Greenwood i strzałem z półwoleja nie dał Alissonowi szans na skuteczną interwencję.

Tuż po zmianie stron znów w roli głównej znalazł się Rashford. Tym razem to on znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i bez większych problemów umieścił piłkę w siatce.

Jeszcze przed upływem godziny było jednak 2-2. Na listę strzelców ponownie trafił Salah. Egipcjanin wykończył składną akcję zespołową, którą zapoczątkowała... fatalna strata Edinsona Cavaniego.

To już była wymiana ciosów. Ten decydujący zadali gospodarze w 84. minucie, a konkretnie Bruno Fernandes - wprowadzony do gry z ławki rezerwowych. Portugalczyk znakomicie wykonał rzut wolny, zapewniając swojej drużynie awans do 1/8 finału FA Cup!

Manchester United - Liverpool FC 3-2 (1-1)

Bramki: 0-1 Salah (18.), 1-1 Greenwood (26.), 2-1 Rashford (48.), 2-2 Salah (58.), 3-2 Bruno Fernandes (78.)

Trent Alexander-Arnold
89′ Victor Lindeloef
Georginio Wijnaldum62′
 26′ 66′ Mason Greenwood
James Milner
 48′ 86′ Marcus Rashford
Alcantara Thiago81′
90′ Paul Pogba
Mohamed Salah  18′, 58′
66′ Donny van de Beek
Konstantinos Tsimikas
66′  78′ Bruno Miguel Borges Fernandes
Sadio Mané62′ 69′
66′ Frederico Rodrigues Santos