• 1. Szwecja (4 pkt.)
  • 2. Słowacja (3 pkt.)
  • 3. Hiszpania (2 pkt.)
  • 4. Polska (1 pkt.)

Manchester United - Leicester City 1-2 (1-1). Liga angielska - 36. kolejka Premier League

11 maja na Old Trafford w Manchesterze odbył się pojedynek 36. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Man United i Leicester City. Mecz zakończył się zwycięstwem Leicester City 2-1.

Ç. Söyüncü 66'

Było to starcie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż grały ze sobą drugi i czwarty zespół Premier League.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 93 razy. Drużyna Man United wygrała aż 47 razy, zremisowała 24, a przegrała tylko 22.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Leicester City (”Lisy”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Luke Thomas. Sytuację bramkową stworzył Youri Tielemans.

Zawodnicy gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Mason Greenwood. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Amad Traoré.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 65. minucie Ayoze Pérez został zastąpiony przez Jamesa Maddisona. Chwilę później trener Man United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Edinson Cavani, a murawę opuścił Mason Greenwood.

W tej samej minucie w zespole Man United doszło do zmiany. Marcus Rashford wszedł za Anthony'ego Elangę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Leicester City w 66. minucie spotkania, gdy Caglar Soyuncu zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zanotował Marc Albrighton.

Na 12 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Man United doszło do zmiany. Bruno Fernandes wszedł za Amada Traorégo. A kibice Leicester City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Hamzę Choudhurego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Jamie Vardy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Marc Albrighton
78′ Amad Diallo Traoré
Youri Tielemans
66′ Anthony Elanga
Onyinye Wilfred Ndidi
Nemanja Matić
Ayoze Pérez Gutiérrez65′
Juan Mata
Kelechi Promise Iheanacho
 15′ 66′ Mason Greenwood
Christian Fuchs
78′ Bruno Fernandes
Hamza Choudhury80′
Scott McTominay
James Maddison65′
Paul Pogba
Tawanda Jethro Maswanhise
66′ Edinson Cavani
Nampalys Mendy
66′ Marcus Rashford
Dennis Praet

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Leicester City w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.