Manchester United Football Club - Brighton and Hove Albion FC 1-2 (0-2). Liga - 1. kolejka

7 sierpnia na Old Trafford odbył się mecz 1. kolejki Premier League pomiędzy drużynami Manchesteru United i Brightonu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Brightonu 2-1. Pojedynek obejrzało 73 711 widzów.

7 sierpnia  na Old Trafford odbył się mecz  1. kolejki  Premier League pomiędzy drużynami Manchesteru United  i Brightonu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Brightonu 2-1. Pojedynek obejrzało 73 711 widzów.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć jedenastka Brightonu wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo aż dziewięć razy. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Manchesteru United próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 26. minucie sędzia ukarał kartką Scotta McTominaya, piłkarza Manchesteru United.

W tym czasie to zawodnicy Brightonu otworzyli wynik. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Pascal Gross. Bramka padła po podaniu Dannego Welbecka.

W 39. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Pascal Gross z Brightonu. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Lisandro Martinez z Manchesteru United.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 53. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Harry'emu Maguire'owi i Leandrowi Trossardowi. W tej samej minucie za Freda wszedł Cristiano Ronaldo.

W 68. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Brightonu Alexis Allister. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Luke Shaw, piłkarz Manchesteru United.

Chwilę później trener Brightonu postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Leandra Trossarda wszedł Tariq Lamptey, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Brightonu utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie Adam Lallana został zmieniony przez Enocka Mwepu, co miało wzmocnić zespół Brightonu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Scotta McTominaya na Donnego van de Beeka w 78. minucie oraz Jadona Sanchę na Anthony'ego Elangę w tej samej minucie. Trener Manchesteru United postanowił zagrać agresywniej. W 90. minucie zmienił pomocnika Brunona Fernandesa i na pole gry wprowadził napastnika Alejandra Garnacha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Drużynie Manchesteru United zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Brightonu.

Przewaga drużyny Manchesteru United w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Zawodnicy Manchesteru United obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół Manchesteru United w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Brightonu w drugiej połowie dokonała czterech zmian.