Reklama

Reklama

  • 1 .Manchester City (50 pkt.)
  • 2 .Chelsea Londyn (42 pkt.)
  • 3 .Liverpool FC (41 pkt.)
  • 4 .Arsenal Londyn (35 pkt.)
  • 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Manchester United będzie w styczniu wzmacniał skład. Chce piłkarza Barcelony

Manchester United - pomimo kilku głośnych wzmocnień dokonanych ostatniego lata - ma zamiar być aktywnym także w trakcie zimowego okienka transferowego. Jak informuje hiszpański "El Nacional", "Czerwone Diabły" wzięły na swój celownik piłkarza FC Barcelona, Frenkiego de Jonga.

Ralf Rangnick zaczął już zaprowadzać swoje porządki w Manchesterze United - Niemiec w ubiegłą niedzielę po raz pierwszy oficjalnie wystąpił w roli szkoleniowca "Czerwonych Diabłów", a jego podopieczni zwyciężyli Crystal Palace 1-0 po golu Freda.

Mimo to nowy menedżer dwudziestokrotnych mistrzów Anglii ma nie być do końca zadowolony z tego, jak obecnie wygląda skład, który ma do dyspozycji - tyczy się to zwłaszcza linii pomocy. W związku z tym United mają już niebawem wyruszyć na transferowe "łowy" i w styczniu postarać się o przynajmniej jedno solidne wzmocnienie.

Reklama

Frenkie de Jong w Manchesterz United? Transfer możliwy już w styczniu

Zdaniem "El Nacional" MU chcą jeszcze tej zimy zobaczyć u siebie gracza FC Barcelona, Frenkiego de Jonga. Holender co prawda cieszy się regularnymi występami w zespole "Blaugrany", ale kluczowy może tu być inny czynnik - Barcelona poprzez transfer mogłaby znacznie podreperować swój budżet.

Studio Ekstraklasa na żywo w każdy poniedziałek o 20:00 - Sprawdź!


Mimo wszystko de Jong może być dostępny w "promocyjnej" cenie. United mają bowiem zamiar położyć na stole 47 milionów funtów i są przekonani, że taka propozycja zostanie przyjęta z zadowoleniem przez "Dumę Katalonii", jeśli ta faktycznie postanowi odsprzedać swojego piłkarza.

To by oznaczało przyjęcie kwoty niższej o 18 mln funtów od tej, jaką "Barca" zapłaciła w 2019 roku za pomocnika amsterdamskiemu Ajaksowi. W obecnych warunkach FCB nie może jednak zbytnio zawyżać ceny za gracza.

Manchester United przed sezonem zakontraktował czterech zawodników

Gdyby negocjacje zostały zwieńczone sukcesem, de Jong byłby piątym graczem, jaki w ostatnich miesiącach dołączył do "Czerwonych Diabłów". Latem na Old Trafford zjawili się Tom Heaton, Jadon Sancho, Raphael Varane i Cristiano Ronaldo.

PaCze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama