• 5 .Brighton & Hove Albion FC (15 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (15 pkt.)
  • 7 .Manchester United (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Manchester United - Aston Villa FC 0-1 (0-0). Liga angielska - 6. kolejka Premier League

25 września na Old Trafford w Manchesterze odbyło się starcie 6. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Man United i Aston Villa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Aston Villa 1-0. Mecz obejrzało 72 922 widzów.

K. Hause 88'

Drużyna Man United bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała trzecie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 162 razy. Drużyna Man United wygrała aż 85 razy, zremisowała 39, a przegrała tylko 38.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Luke'owi Shawowi z zespołu gospodarzy. Była to 29. minuta pojedynku.

W 34. minucie w drużynie Man United doszło do zmiany. Diogo Dalot wszedł za Luke'a Shawa. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 66. minucie sędzia przyznał kartkę Johnowi McGinnowi z Aston Villa (”The Villans”). W tej samej minucie Harry Maguire zastąpił Victora Lindeloefa.

Na 13 minut przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Fredowi, zawodnikowi gospodarzy. W 78. minucie w zespole Aston Villa doszło do zmiany. Emiliano Buendía wszedł za Daniela Ingsa. Trener Man United postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Scotta McTominaya i na pole gry wprowadził napastnika Edinsona Cavaniego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w jedenastce ”The Villans” doszło do zmiany. Cameron Archer wszedł za Jacoba Ramseya.

Jedyną bramkę meczu dla ”The Villans” zdobył Kortney Hause w 88. minucie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Douglas Luiz.

W 90. minucie kartkę otrzymał Matty Cash z drużyny gości. W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku karnego dla Man United nie wykorzystał Bruno Fernandes strzelając obok bramki.

Tyrone Mings
66′ Harry Maguire
Kortney Hause  88′
29′ 34′ Luke Shaw
Matty Cash90′
81′ Scott McTominay
John McGinn66′
Mason Greenwood
Jacob Ramsey86′
Paul Pogba
Matt Targett
77′ Fred
Douglas Luiz Soares de Paulo
90′ (k.) Bruno Fernandes
Daniel Ings78′
Cristiano Ronaldo
Ollie Watkins
Tom Heaton
Jed Steer
34′ José Diogo Dalot Teixeira
Ashley Young
66′ Victor Lindeloef
Anwar El Ghazi
81′ Edinson Cavani
Marvelous Nakamba
Anthony Martial
Cameron Desmond Archer86′
Jadon Sancho
Bertrand Isidore Traoré

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka Man United wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.