• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Manchester United - AFC Bournemouth 5-2 w 33. kolejce Premier League

Co to był za mecz! Manchester United pewnie rozprawił się z Bournemouth 5-2. Piłkarze zaserwowali nam bardzo dużo emocji. Były nieuznane bramki, rzuty karne, a spotkanie ozdobiło efektowne trafienie Anthony’ego Martiala!

Manchester United po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, bardzo dobrze wszedł w rozgrywki Premier League. "Czerwone Diabły" rozpoczęły od remisu z Tottenhamem (1-1) i później uporały się z Sheffield United (3-0) oraz Brighton (3-0).

Dzięki dobrej dyspozycji marzenia o grze w Lidze Mistrzów są nadal aktualne, a podopieczni Ole Gunnara Solskjaera wykorzystują słabszą dyspozycję Leicester.

Spotkanie przeciwko Bournemouth nie rozpoczęło się jednak aż tak idealnie dla ekipy z czerwonej części Manchesteru. Już w 16. minucie Junior Stanislas wpadł w pole karne, założył "siatkę"... Harry’emu Maguirowi i strzałem z ostrego kąta umieścił futbolówkę w bramce Davida de Gei.

"Czerwone Diabły" nie dały się jednak zepchnąć do defensywy i bardzo szybko odpowiedziały uderzeniami Marcusa Rashforda i Victora Lindeloefa. Do siatki wpadł jednak dopiero strzał Masona Greenwooda.

W 29. minucie Rashford zagrał do aktywnego w tym meczu Bruna Fernandesa, który końcówką buta podał w kierunku nabiegającego Greenwooda. Anglik przyjął piłkę i po chwili zatrzepotała się ona w siatce.

Aaron Ramsdale
46′ Victor Lindeloef
Adam Smith77′
 59′ Bruno Miguel Borges Fernandes
David Brooks46′
67′ Nemanja Matić
Lewis Cook66′
Paul Pogba
Jefferson Andrés Lerma Solís31′
 45′ 80′ Anthony Martial
Junior Stanislas  15′ 66′
 29′, 54′ 75′ Mason Greenwood
Dominic Solanke66′
 35′ (k.) 80′ Marcus Rashford
Joshua King  49′ (k.)
Sergio Romero
Artur Boruc
46′ Eric Bertrand Bailly
Mark Travers
Brandon Williams
Jack Stacey77′
Andreas Hoelgebaum Pereira
Philip Billing66′
75′ Daniel James
Dan Gosling66′
80′ Juan Mata
Andrew Surman
Scott McTominay
Harry Wilson66′
67′ Frederico Rodrigues Santos
Arnaut Danjuma Groeneveld46′
80′ Odion Jude Ighalo
Sam Surridge

Gracze Manchesteru przeważali i po niespełna pięciu minutach udało im się ponownie podwyższyć prowadzenie. Adam Smith zagrał piłkę ręką we własnym polem karnym, a sędzia bez wahania wskazał na "jedenastkę". Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Rashoford i precyzyjnym strzałem w róg bramki pokonał Aarona Ramsdale’a.